Про це йдеться в аналітичному звіті інвестиційної компанії Dragon Capital, зазначає FinClub.
«Ми оцінюємо середньомісячний дефіцит бюджету на рівні $4 млрд під час бойових дій та припускаємо скорочення розриву до 2,5-3,0 млрд при досягненні стійкої домовленості про припинення вогню. Таким чином, дефіцит бюджету в цьому році може сягнути рекордних 16-26% ВВП залежно від сценарію та, ймовірно, залишиться високим у наступному році», – зауважують аналітики.
Території на сході та півдні України, які залишаються окупованими російськими військами станом на середину квітня, генерували приблизно 12% від ВВП у довоєнні часи.
«Неспровоковане вторгнення росії завдало великої шкоди українській економці. За попередніми оцінками в березні реальний ВВП скоротився на 45% р/р, Блокування та мінування акваторії Чорного моря російськими військово-морськими силами суттєво звузило можливості для експорту та імпорту. Майже 5 мільйонів українців були вимушені залишити країну», – вважають аналітики.
Так, стійке припинення вогню в найближчі місяці прискорить відновлення економіки та дозволить зменшити річне падіння ВВП до -25% р/р з подальшим зростанням на 6,5% р/р у 2023 році, вважають у компанії.
Якщо домовленість про припинення вогню буде супроводжуватись відкриттям Чорного моря для комерційного судноплавства, Україна зможе наростити обсяги експорту, оціночно до 70% від довоєнного рівня (зважаючи на втрачені виробничі потужності). У цьому випадку падіння ВВП в цьому році становитиме 22% р/р, а зростання наступного року може сягнути 10% р/р.