ДБР викрило багатомільйонну схему поборів з експортерів «зернового коридору»

2 квітня 2024, 16:36Новини447

Этот материал также доступен на русском

Фігуранти вимагали хабарі за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції

  • Посилання скопійованоlink copied

Державне бюро розслідувань викрило посадовців управлінь Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях, які організували багатомільйонну схему вимагання грошей з експортерів сільськогосподарської продукції.

Про це повідомляє ДБР, передає Укрінформ.

Фігуранти вимагали хабарі за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для здійснення експорту ячменю та кукурудзи.

Фактично посадовці створили організовану злочинну групу зі чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входили понад 11 людей, серед них керівник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Також до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області і двоє із Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.

За попередніми оцінками, шахраї отримували від незаконної діяльності щомісячно понад 160 тис. доларів США.

У різних регіонах України пройшли 60 обшуків під час яких вилучили понад 100 тис. доларів США та 500 тис. грн від незаконної діяльності, вісім автомобілів еліт-класу, записники з переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чорнові записи та комп’ютерну техніку на якій виготовлялись вилучені документи; інші предмети та речі, які будуть доказами під час досудового розслідування.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?