Огляд ЗМІ

Чим настільки крутий корейський танк K2, що його замовила Польща (ВІДЕО)

21 вересня 2022, 08:08Новини425

K2 – перша проба “пера” корейського оборонно-промислового комплексу, який вийшов більш ніж цікавим та має виключні характеристики

  • Посилання скопійованоlink copied

Корейський танк K2 схоже починає впевнене крокування Європою. Масштабне замовлення зробила Польща, одразу на 180 одиниць за 3,37 млрд доларів з подальшою локалізацією, а після цього логічний інтерес висловила Словаччина.

Умовно можливо розділити партії корейських K2 для власних збройних сил на три види. Перша зі 100 одиниць з німецьким силовим блоком з дизеля MTU MT883 Ka-501 на 1500 к.с. та трансмісії Renk HSWL 295TM (5 передач переднього та 5 заднього ходу). Друга на 106 одиниць – з власним 1500-сильним дизелем DV27K та “коробкою” Renk. А третя на 54 машини з виключно вітчизняним силовим блоком з DV27K та власною трансмісією EST15K (6 передач переднього та 3 заднього ходу).

Ці агрегати забезпечують вкрай високі ходові якості K2, який важить значно менше західних аналогів – 55 тонн. Це вже дає доволі високий показник питомої потужності на рівні 27,2 к.с/т. Для розуміння у Leoprad 2A7 цей показник на рівні 22,2 к.с/т., в останніх версіях Abrams – 23,8 к.с/т., а у Т-90М “Прорыв” – 23,5 к.с/т. Максимальна швидкість K2 до 70 км/год, по ґрунту – 50 км/год, розгін до 32 км/год за 7 секунд.

За плавність ходу відповідає гідропневматична підвіска, у результаті K2 здатний на таке:

Звісно це було зроблено не для тестів на дорогах, а через гірський рельєф Кореї із необхідність ведення вогню зі зворотних схилів.

Звісно, коли мова йде про вагу у 55 тонн то логічним питанням буде рівень захисту машини. Бо всі західні конкуренти почали впевнено перетинати межу у 60-тонн ще на рівні 2000-х років. Але Корея перед створенням машини мала доволі вагомий досвід експлуатації закуплених у 90-х роках у РФ Т-80У з динамічним захистом та Abrams з його комбінованою бронею.

Тому K2 отримав, як ДЗ, так комбіноване бронювання модульного типу, до якого додались ще й NERA елементи. В результаті фігурує інформація про здатність танка витримати постріл у лобовій проекції зі 120-мм гармати з довжиною 55 калібрів.

Окрім традиційних сенсорів лазерного випромінювання розробники також додали до K2 міліметрову РЛС. Вона розміщується у вилицях башти й відповідає за пошук загроз (інтеграція у систему управління вогнем – під питанням) на кшталт протитанкових ракет та снарядів. При загрозі йде автоматичний пуск аерозольних пасток, які закривають танк у всіх спектрах.

Звісно такий просунутий танк отримав і головний “інструмент” належної якості – 120-мм гладкоствольну L55 від Rheinmetall, ліцензійне виробництво якої здійснює World Industries Ace Corporation.

Але корейці у K2 об’єднали її з автоматом заряджання, який видає вкрай високий темп стрільби у 10 (за деякими джерелами навіть 15) пострілів за хвилину. Він схожий за принципом на автомат заряджання французького AMX-56 Leclerc, тобто постачання снарядів здійснюється з забаштової ніші, яка відокремлена від екіпажу та має спеціальні вишибні панелі.

Точність вогню K2забезпечується сучасним прицільним комплексом з тепловізійним каналом та лазерним далекоміром. Декларується можливість автосупроводження цілі на дальності до 10 км, а швидкість наведення дозволяє уражати навіть низьколітаючі повітряні цілі зі 120-мм гармати (звісно не надзвукові винищувачі). У розпорядженні командира є повноцінний панорамний приціл з усім необхідним набором сенсорів. Водночас ще одна особливість K2 – автоматизована система управління танковим підрозділом, яка дозволяє розподіляти цілі між машинами. А для любителів високоточного озброєння у танках – до арсеналу K2 інтегровано розумний боєприпас KSTAM, який фактично є прямим 120-мм аналогом SmArt 155, який містить самонавідний уражаючий елемент з ударним ядром. Цей снаряд був створений у співпраці з Diehl і дозволяє знищувати техніку противника на дальності до 8 км.

Таким чином K2 цілком можливо вважати більш ніж цікавим зразком сучасних танків, який відрізняється одночасно всіма можливими параметрами для будь-якого танка: вогневою потужністю, рухливістю та бронюванням.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби