Зверніть увагу

Чи потрібно призовникам повідомляти про зміну місця проживання під час мобілізації

20 січня 2023, 15:22Новини164

Этот материал также доступен на русском

Місце перебування – це житло, у якому людина живе менше 6 місяців на рік, тоді як місце проживання – це житло з присвоєною адресою, де проживає особа

  • Посилання скопійованоlink copied

У законодавстві України ще з 1992 року зазначено, що призовники, військовозобов’язані та резервісти не мають права змінювати місце проживання без дозволу керівника ТЦК (військкомата) під час загальної мобілізації та воєнного стану, однак на практиці відбувається інакше.

Про це розповів юрист адвокатського об’єднання T&T Partners Владислав Юрчак для 24 каналу.

Слід зазначити, що вказана норма існує у законодавстві з 1992 року та дійсно передбачає обов’язок призовників, військовозобов’язаних та резервістів отримувати дозвіл керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для виїзду з місця проживання”, – пояснив він.

Проте варто розуміти, що місце перебування – це житло, у якому людина живе менше 6 місяців на рік, тоді як місце проживання – це житло з присвоєною адресою, де проживає особа.

Як відомо, закон не пов’язує місце проживання/перебування людини із місцем, де вона зареєструвала своє проживання. Тобто коли військовозобов’язаний громадянин постійно проживає або перебуває не за місцем реєстрації, то він не зобов’язаний отримувати дозвіл на виїзд.

Для урегулювання цього питання ще в липні минулого року Генштаб ЗСУ затвердив спеціальний порядок, але його скасували на вимогу президента Зеленського наказом від 06.07.2022 № 85 “З метою зменшення соціальної напруги та недопущення маніпулювання суспільною думкою для його доопрацювання з урахуванням змін до законодавчих актів”. Пізніше до Верховної Ради внесли законопроєкт №7522, у якому передбачалося вільне переміщення призовників, військовозобов’язаних і резервістів по території України без зобов’язання отримувати відповідний дозвіл від ТЦК, однак його досі не схвалили.

З огляду на це, незважаючи на наявність відповідної норми, вона на практиці не діє, а тому наразі не потрібно боятися змінювати місце свого проживання”, – резюмував юрист.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі