Чи можуть юрособи укладати договори переуступки прав вимоги боргу?

29 червня 2021, 11:44Новини242

Этот материал также доступен на русском

Підприємства – платники єдиного податку третьої групи не мають права здійснювати бартерні операції, оскільки це погашення заборгованості у негрошовій формі.

  • Посилання скопійованоlink copied

ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору (п. 14.1.10 ст. 14 ПКУ).

Отже, підприємства – платники єдиного податку третьої групи не мають права здійснювати бартерні операції, оскільки це погашення заборгованості у негрошовій формі.

Відступлення права вимоги – це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою чи наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Оскільки укладення договору переуступки прав вимоги боргу юридичними особами – платниками єдиного податку третьої групи є механізмом розрахунку при купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не у грошовій формі, то здійснення такої операції не дає права суб’єкту господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування.

Отже, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи не мають права здійснювати бартерні операції та укладати договори переуступки прав вимоги боргу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі