Колізії та конфлікти

Чверть нардепів мають відношення до фінансово-промислових груп, – дослідження

7 грудня 2023, 17:45Новини197

Этот материал также доступен на русском

Депутати найчисельнішої фракції у парламенті – партії “Слуга народу” – входять/відносяться до 35 ФПГ

  • Посилання скопійованоlink copied

Чверть чинних народних депутатів пов’язані зі 100 фінансово-промисловими групами.

Про це йдеться у дослідженні аналітиків R&D центру YouControl.

Зазначається, що у період із початку повномасштабної війни та станом на кінець жовтня 2023 року до складу 45 груп, що пов’язані з чинними та колишніми народними обранцями ІХ скликання, увійшла 151 українська юридична особа.

Наразі в українському парламенті налічується 403 народних депутати ІХ скликання. З них 113 осіб пов’язані зі 100 фінансово-промисловими групами, що додані до аналітичної системи YouControl.

Депутати найчисельнішої фракції у парламенті – партії “Слуга народу” – входять/відносяться до 35 ФПГ. Народні обранці з “Платформи за життя та мир” входять до 13-ти фінансово-промислових груп, з фракції “Батьківщина” – до 12-ти, а з депутатської групи “Партія “За майбутнє” – до 11-ти.

Деякі нардепи, що відносяться до однієї ФПГ, – входять до складу різних фракцій та депутатських груп у Верховній Раді. Наприклад, Віктор Балога входить до депутатської групи “Партія “За майбутнє”, а його двоюрідний брат Василь Петьовка – до депутатської групи “Довіра”. Обидва – ключові особи “Група родин Балога та Петьовка”.

Аналітики також проаналізували нардепів, які були позбавлені або склали депутатський мандат за указаний період. Всього таких виявилось 48 осіб, майже половина з них пов’язані з 22 ФПГ у системі YouControl.

Більш ніж третина екснардепів цього скликання, що входять/відносяться до ФПГ, втратили статус народного депутата до повномасштабного вторгнення в більшості через перехід на інші державні посади.

Ще 15 депутатів позбавлені мандату після 24 лютого 2022 року. П’ятеро з яких – через втрату громадянства, зокрема, Віктор Медведчук та Тарас Козак, 8 – за власною заявою та один – у зв’язку з переходом на посаду міністра аграрної політики та продовольства. Колаборант Олексій Ковальов, який загинув влітку 2022 року, був позбавлений мандату у січні 2023 року.

Як ідеться у дослідження, загалом зміни торкнулись 76 зі 122 проаналізованих ФПГ. За цей час до складу 45 ФПГ, що пов’язані з чинними та колишніми народними депутатами ІХ скликання, увійшла 151 українська юридична особа.

Понад 60% з них, тобто 92 компанії, зареєстровані у період березень 2022 року – жовтень 2023 року. Чверть з них працює у сфері нерухомості. Зі 151 компанії – 53 зареєстровані в Києві, що складає 35%. Понад 32%, тобто 49 юросіб – на Заході країни: в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях.

Серед доданих компаній до ФПГ, що мають дані з фінзвітності за досліджуваний період, вдалося виокремити п’ятірку за найбільшою виручкою за 2022 рік:

  • ТОВ “Де Трейдинг” (Група Максима Єфімова) – 5,7 млрд грн;
  • ПАТ “Донбасенерго” (Група Максима Єфімова) – 2,3 млрд грн;
  • ТОВ “Транс Ойл Компані” (Континіум) – 757,2 млн грн;
  • ТОВ “Буковинське ХПП” (Український аграрний холдинг) – 529,4 млн грн;
  • ТОВ “М’ясокомбінат Тернопільський” (Агропродсервіс) – 396,7 млн грн.

Джерело: https://biz.censor.net/n3460160

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…