Огляд ЗМІ

Чому не можна бажати “приємного апетиту”: факти, які вас вразять

30 серпня 2023, 16:00Новини767

Згідно з етикетом, вислів “смачного” повинен вживати лише той, хто готував їжу. Це вважається запрошенням для гостей або членів сім’ї брати участь у трапезі та насолоджуватися нею

  • Посилання скопійованоlink copied

Вислів “смачного” багато хто каже за звичкою, навіть не замислюючись про сенс цього словосполучення. Його зазвичай говорять перед їжею – це як сигнал про те, що можна починати їсти. Насправді з цим виразом не все так просто.

Походження та етикет побажання “смачного”

В історії ситуація склалася так, що перед прийманням їжі люди читали молитву, висловлюючи вдячність Богу за наявність страви на столі та просячи небесне благословення на їхню трапезу.

Однак з приходом радянської влади релігійна тематика була заборонена, а образ Ісуса Христа став небажаним. В результаті замість цього, вживання французького виразу «bon appetit» (“приємного апетиту”) стало популярним, що передавало побажання приємної трапези.

Згідно з етикетом, вислів “смачного” повинен вживати лише той, хто готував їжу. Це вважається запрошенням для гостей або членів сім’ї брати участь у трапезі та насолоджуватися нею.

У будь-якому іншому контексті це висловлювання вважається невідповідним. Психологи наголошують, що ця фраза може сприйматися як порушення особистих кордонів, оскільки вона вторгається в особистий простір людини, буквально заглядаючи їй в рот.

Що кажуть езотерики

Езотерики також не підтримують такі вислови, оскільки це може спричинити протилежний ефект.

За їхніми словами, виразом “приємного апетиту” ви ризикуєте привернути до людини проблеми з травленням або навіть втратити їй апетит зовсім.

Особливо негативний вплив такі слова здійснюють, коли вони звучать нещиро. В такому випадку це не лише прояв поганих манер, а й може передати погану енергетику до людини.

Як можна більш ввічливо побажати людині смачного?

Експерти з питань етикету рекомендують замінити загальнопоширену та невідповідну фразу “приємного апетиту” ввічливими альтернативами, такими як “будь ласка” та “насолоджуйтесь”. Ці вислови ніжно вказують на початок трапези, не перетинаючи особисті межі співрозмовника.

Використовуючи ці слова, ви все одно передаєте запрошення почати трапезу, але в більш поважній манері, яка визнає особистий простір людини. Якщо вам близька ця думка, без вагань переймайте її. Це може бути корисним для всіх учасників процесу.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби