Через війну ВВП України може впасти на третину, – МВФ

23 березня 2022, 09:38Новини138

Этот материал также доступен на русском

МВФ станом на 7 березня оцінював падіння ВВП України цього року в 10%, проте зазначав, що в разі затягування війни воно буде значно більшим.

  • Посилання скопійованоlink copied

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва під час дискусії Foreign Policy Live у вівторок заявила, що українська економіка дуже сильно страждає від розв`язаної Росією війни, а спад ВВП України може сягнути третини від довоєнного, – повідомляє finbalance.

“Руйнування української економіки розбиває мені серце. Ми, ймовірно, побачимо скорочення, яке може становити третину того, що було до війни”, – сказала глава МВФ.

Вона нагадала, що МВФ негайно відреагував на запит України про надзвичайне фінансування розміром $1,4 млрд, яке потрібне для підтримки функціонування країни.

“Ми також дуже тісно співпрацюємо з Україною в тому, як застосовувати найкращі заходи з управління кризою, так, щоб економіка не впала. І я сказала б, що гроші важливі, але підтримка в тому, як зберегти функціонування фінансової системи, не менш важлива”, – наголосила очільниця фонду.

За її словами, влада в Україні виконує плідну роботу в умовах війни.

“Ми поряд із ними на довгостроковому шляху. Звісно, ми всі молимося про те, щоб війна скінчилася, і тоді знадобляться величезні зусилля для відновлення. Звичайно, МВФ зробить свій внесок. І сподіватимемося, що це може відбутися найближчим часом”, – сказала Георгієва.

МВФ станом на 7 березня оцінював падіння ВВП України цього року в 10%, проте зазначав, що в разі затягування війни воно буде значно більшим. Фонд у своїх обґрунтуваннях наводив дані 2014-2015 року, коли Росія уперше вторглася на схід України й анексувала Крим, тоді ВВП впав відповідно на 6,6% і трохи менше ніж на 10%, проте вторгнення не було повномасштабним і таким руйнівним.

МВФ зазначав, що дані про скорочення реального ВВП під час війни (Ірак, Ліван, Сирія, Ємен) свідчать, що щорічне скорочення виробництва може зрештою бути набагато вищим – у діапазоні 25-35%.

Як повідомлялося з посиланням на Держстат, у 2021 році ВВП України зріс на 3,4% після спаду на 3,8% у 2020 році, а його номінальний обсяг становив близько $200 млрд. Інфляція минулого року збільшилася до 10% з 5% роком раніше.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону