Частка непрацюючих кредитів зросла через війну до 44%

4 січня 2024, 15:50Новини687

Этот материал также доступен на русском

Маючи досвід попередніх криз, банки підвищили стандарти кредитування і проактивні в реструктуризаціях

  • Посилання скопійованоlink copied

Частка непрацюючих бізнес-кредитів (NPL) у банківському секторі з початку повномасштабного вторгнення зросла до 44% на початок жовтня 2023 року, а їх обсяг сягнув 359 млрд грн.

Про це йдеться в оновленому Звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому на сайті Національного банку.

За даними опитування 20 найбільших банків, близько третини “воєнних” NPL (кредити, які стали непрацюючими протягом повномасштабної війни) виникли через пошкодження, руйнування або окупацію виробничих потужностей.

“Левова частка, або 60% – через фінансові складнощі клієнтів, що безпосередньо не спричинені окупацією або руйнуванням. Ці клієнти мають найвищі шанси порівняно з іншими повернутися у графік обслуговування кредиту з відновленням економіки”, – зауважили у Нацбанку.

При цьому перспективи відновлення платоспроможності боржників, основні активи яких втрачені чи розташовані на окупованих територіях або в зоні бойових дій, оцінюються банками песимістично. Такі кредити зарезервовані більше ніж на 77%.

Водночас понад три чверті позичальників, потужності яких не постраждали внаслідок воєнних дій, і далі обслуговують заборгованість після реструктуризації NPL, часто включно з тілом кредиту.

“Маючи досвід попередніх криз, банки підвищили стандарти кредитування і проактивні в реструктуризаціях. Наразі вже реструктуровано 73 млрд грн, або понад 89% визнаних до оцінки стійкості “воєнних” NPL”, – додали у Нацбанку.

Джерело

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.