Огляд ЗМІ

Чай матча: дієтолог розповіла про властивості популярного напою

28 травня 2024, 15:08Новини587

Этот материал также доступен на русском

Матча є естетично привабливим, а ще – корисним для здоров’я. Втім, є нюанс

  • Посилання скопійованоlink copied

Інтерес до чаю матча неухильно зростає протягом останніх кількох років. Експерти відзначають, що цей напій є естетично привабливим, а ще – корисним для здоров’я. Про це пише USA Today.

“Чай матча став популярним у західному світі завдяки привабливим фотографіям цього яскраво-зеленого напою в соціальних мережах, які з’являються скрізь”, — розповідає зареєстрований дієтолог із Вірджинії Керолайн Томасон.

Матча – це різновид зеленого чаю, який готується з тонко подрібненого листя зеленого чаю в порошок. Має злегка землистий смак. Цей напій походить з Китаю, але матча, який споживають сьогодні, значною мірою вплинув на Японію.

Матча містить деяку кількість кофеїну, але багато хто любить його як альтернативу каві, оскільки він містить не так багато цієї речовини. У чашці матча міститься близько 70 мг кофеїну, що дорівнює порції еспресо і трохи менше, ніж чашці кави.

“Чай матча також містить сполуки, які уповільнюють засвоєння кофеїну, тому ми не отримуємо такого сплеску та падіння енергії”, – каже Томасон.

Але, зазначає вона, ті, хто надмірно хвилюється або нервує від кофеїну, все одно мають уникати матча. “Ви можете не любити пити напої з кофеїном, такі як матча, незважаючи на те, що в них менше кофеїну та вони мають інший вплив на рівень енергії, ніж кава”, – розповідає експерт.

Дослідження показали, що зелений чай пропонує цілу низку переваг для здоров’я, включаючи протизапальні властивості та можливу допомогу в профілактиці захворювань.

Як різновид зеленого чаю, матча також має багато з цих переваг – зокрема, може покращити здоров’я печінки, мозку та серця.

“Всі типи зеленого чаю також мають високий вміст антиоксидантів і містять сполуку під назвою ECGC, яка, як було показано, покращує метаболізм і може впливати на втрату жиру при постійному прийомі”, – додає Томасон.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону