За кордоном

Business Insider: Участь Китаю в переговорах про мир в Україні – погана новина для Путіна

10 серпня 2023, 17:47Новини209

Китай взяв участь в зустрічі в Саудівській Аравію після того, як відмовив Росії в військовій підтримці, про яку простив Путін

  • Посилання скопійованоlink copied

Дружба «без обмежень» між Китаєм і Росією, можливо, починає досягати своїх меж, оскільки російська війна проти України затягується. Пекін починає втрачати терпіння через впертість Кремля. Але двом країнам досі вигідніше бути союзниками, ніж ворогами, і Сі Цзіньпін про це знає. Про це пише Business Insider, нагадуючи, що цього тижня Китай спровокував шум, оскільки його дипломати взяли участь упереговорах про мир у Саудівській Аравії, де кілька міжнародних делегацій включно з українською обговорювали варіанти припинення конфлікту через 18 місяців після російського вторгнення.

Москва не брала участі у зустрічі і назвала її «приреченою на провал». Учасники переговорів, однак, побачили в присутності Китаю велику перемогу для України, про що писало видання Financial Times.

«Китайська присутність у Саудівській Аравії – це, безумовно, погана новина для Путіна, який ще більше ізолював Росію, попри те, що її коло друзів дедалі менше», – сказав історик Саймон Майлз зі Санфордської школи державної політики Університету Дьюка, який спеціалізується на історії відносин США з СРСР.

Після переговорів головний дипломат Китаю Ван І запевнив свого російського колегу Сєргєя Лаврова, що Пекін, як і раніше, прагне бути «неупередженим» в конфлікті. Він підкреслив, що їхні країни залишаються « добрими друзями і партнерами». Але Китай взяв участь в зустрічі в Саудівській Аравію після того, як відмовив Росії в військовій підтримці, про яку простив Путін. Також Пекін розлютив Кремль, відмовившись схвалити побудову нового газопроводу з Сибіру, необхідного для підтримки російської економіки. Це може свідчити про можливий розрив між країнами, який наростає.

Втім, на думку Майлза, попри те, що китайське терпіння вичерпується, у Москви поки немає причин боятися, що її кинуть найближчим часом. Тому що Китай і Росія все ще перебувають у взаємовигідних відносинах.

Сі Цзіньпін прагне зменшити присутність США на світовій арені і знизити здатність Вашингтона бути вирішальним фактором у міжнародних подіях. Путін з ентузіазмом розділяє цю мету. І саме тому, – пояснює Майлз, – це робить Китай і Росію природними союзниками.

«Зрештою, тісні відносини з Росією все ще добре служать Сі Цзіньпіну, допомагаючи урівноважити тиск Заходу», – пояснив експерт.

Але авторитарний китайський лідер переслідує і другу мету, яка не повністю сумісна з його антагонізмом до США, – додав Майлз. Сі Цзіньпін також прагне підвищити статус Китаю в рамках існуючого міжнародного порядку. Для цього йому потрібно уникнути гніву європейських союзників України, багато з яких стали ключовими торговельними партнерами Китаю.

«Тому Сі Цзіньпін хоче, щоб його сприймали як відповідального учасника, навіть коли він брязкає шаблею в бік Тайваню», – сказав Майлз.

Напруженість у Південно-Китайському морі зросла, оскільки в останні роки Пекін посилив військовий і політичний тиск на незалежний Тайвань.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога