За кордоном

Британська розвідка: Китай почав постачати Росії летальну зброю

22 травня 2024, 17:07Новини101

Китай досі позиціонував себе як нейтральна сторона в російсько-українському конфлікті, але більше не може вважатися такою

  • Посилання скопійованоlink copied

Китай почав постачати Росії летальну зброю для застосування на війні в Україні, заявив міністр оборони Великобританії Грант Шеппс.

«У нас є свідчення того, що Росія та Китай співпрацюють у галузі бойового обладнання для використання в Україні. Американська та британська розвідка оприлюднять відомості про те, що з Китаю до Росії, а далі в Україну надходить летальна допомога», — цитує Шеппса «Бі-бі-сі». Він не уточнив, про який тип озброєння йдеться.

Грант Шеппс

За словами Шеппса, обсяг торгівлі двома країнами зріс на 65%, що «показує, що тут йдеться про набагато тісніші стосунки».

«Це нові розвіддані, які я сьогодні можу розсекретити, — у них про це йдеться. Я думаю, що це є досить важливим», — уточнив міністр.

Наприкінці квітня Reuters повідомляв, що Китай надав причал для російського вантажного судна, яке було задіяне у перевезенні зброї з Північної Кореї до Росії. Йшлося про російський корабель «Ангара», який із серпня 2023 року перевіз до портів Росії тисячі контейнерів, ймовірно, з північнокорейськими боєприпасами.

Китай досі позиціонував себе як нейтральна сторона в російсько-українському конфлікті, але більше не може вважатися такою, говорила тоді посол США при НАТО Джуліанна Сміт. За її словами, США спостерігають “дедалі активнішу матеріальну підтримку” Росії з боку Китаю.

В якості впливу на Пекін американські чиновники розробили план щодо запровадження санкцій проти китайських банків, які обслуговують операції з експорту продукції, яка може бути використана при виробництві озброєнь. У Конгресі також підготовлено законопроект, який дозволить запроваджувати санкції «проти будь-якої китайської компанії», викритої у таких діях.

У свою чергу Євросоюз готується запровадити санкції проти суден, які доставляють військову техніку з Північної Кореї до Росії. Обмеження можуть бути оголошені у рамках 14-го пакету санкцій проти Росії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога