Проекти та інновації

Boston Dynamics навчила робота допомагати на будівництві (ВІДЕО)

19 січня 2023, 17:00Новини140

Для реальної роботи Atlas повинен постійно вивчати та оцінювати обстановку, як це роблять люди

  • Посилання скопійованоlink copied

Інженери Boston Dynamics навчили гуманоїдного робота Atlas новим навичкам. Тепер він може допомагати будівельникам на майданчику.

Компанія Boston Dynamics розвиває можливості свого гуманоїдного робота Atlas. Раніше його навчили танцювати, робити стійку на руках та сальто. А тепер Atlas виконує прикладні завдання, корисні на будівельному майданчику.

У відео, опублікованому розробниками, робот взаємодіє з навколишнім простором, щоб доставити інструменти людині, яка чекає на вершині будівельних риштувань. Щоб вирішити це, як може здатися, тривіальне завдання, Atlas бере, несе та підкидає сумку з інструментами, піднімається сходами, стрибає між рівнями лісів, відштовхує перешкоди та виконує складне сальто.

Нові можливості здаються досить простими на тлі попередніх досягнень: паркуру та танців під різну музику. Це відчуття оманливе, пояснюють розробники. При виконанні спортивних вправ і під час танців під музику робот фактично залишався сліпим: він ігнорував навколишнє середовище і діяв у «тепличних умовах».

Для реальної роботи Atlas повинен постійно вивчати та оцінювати обстановку, як це роблять люди.

Наприклад, щоб зіштовхнути дерев’яну шухляду з платформи, робот повинен точно розрахувати силу, щоб з одного боку змусити ящик впасти, а з іншого – самому не втратити рівновагу. Аналогічно, виконуючи стрибок із розворотом на 180° із дошкою в руках, робот повинен враховувати імпульс дошки, щоб не впасти.

На відміну від інших розробок Boston Dynamics, Atlas не комерційна, а випробувальна платформа: на цьому роботі компанія досліджує нові технології та можливості. Хоча в перспективі роботи-гуманоїди мають стати помічниками для людей, поки їхній функціонал все ще обмежений, вважають інженери.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро