Проблемні борги

Боржників за ЖКП різко побільшало

1 жовтня 2021, 09:38Новини247

Этот материал также доступен на русском

В Єдиному реєстрі боржників кількість боргів за комунальні послуги вже досягла 450 753 справ. Причому з серпня 2020 року вона зросла в 1,5 рази.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні збільшується число боржників за житлово-комунальні послуги, що може привести до відключень неплатників. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот», – пише Україна Комунальна.

В Єдиному реєстрі боржників кількість боргів за комунальні послуги вже досягла 450 753 справ. Причому з серпня 2020 року вона зросла в 1,5 рази. А загальна сума заборгованостей за комунальні послуги становить 64,4 млрд грн.

Значна частина цієї суми припадає на борги за поставку та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн. Ще 20,3 млрд грн — поставка теплової енергії та гарячої води, а 7,1 млрд грн — поставка та розподіл електричної енергії.

За рік на 33% зросла також кількість виконавчих проваджень про заборгованість — вона досягла 6 219 371. Число стягнень становить 7% від усіх виробництв.

Для визнання громадянина боржником по сплаті комунальних платежів застосовується судовий порядок. Для цієї групи справ передбачено спрощене провадження.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн