Зверніть увагу

Борги екс-підприємця з «пенсійного» внеску спишуть у податковій

12 лютого 2021, 15:53Новини256

Якщо суми недоїмки, штрафи та пеня, нараховані на ці суми, були частково самостійно сплачені або стягнуті, податкова списує те, що залишилося.

  • Посилання скопійованоlink copied

Законом України №1072-ІX внесено зміни до пункту 915 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №2464-VI .

Відтепер, за заявою платника підлягають списанню несплачені станом на 1.12.2020 року суми недоїмки, нараховані ФОП та особам, які провадять незалежну профдіяльність, за період з 01.01.2017 року до 01.12.2020 року. Підлягають списанню також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, включно до дати подання заяви про списання недоїмки.

Таке списання відбувається у разі, якщо платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, та за умови подання до 1 березня 2021 року:

  • особами, які на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися ФОП (крім тих, які обрали “спрощенку”), – держреєстратору заяви про припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності за період з 1.01.2017 року до 1.12.2020 року;
  • особами, які станом на дату подання заяви є платниками, або у періоді з 1.01.2017 року до дати подання заяви вважалися особами, які провадять незалежну профдіяльність, – до контролюючого органу заяви про зняття з обліку як платника ЄВ та звітності за період з 1.01.2017 року до 1.12.2020 року.

Якщо суми недоїмки, штрафи та пеня, нараховані на ці суми, були частково самостійно сплачені або стягнуті, податкова списує суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Варто відмітити, що нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі