Проблемні борги

Борг в іноземній валюті майже сягнув 2/3 загального обсягу державного та гарантованого державою боргу

9 березня 2021, 11:18Новини85

Этот материал также доступен на русском

Посилення тиску на обмінний курс гривні під дією ринкових чинників може збільшити витрати уряду на обслуговування державного боргу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин застерігає про акумулювання значної частки боргу в іноземній валюті, яка становить 64%, або майже 2/3 загального обсягу державного та гарантованого державою боргу України, – пише Мінфін.

Державний та гарантований державою борг станом на 31.01.21 становив 2,6 трлн грн, або $90,7 млрд.

Такий рівень державного боргу відповідає рівню близько 62,7% ВВП та є суттєво нижчим, як зазначає очільник Ради, за аналогічні боргові метрики інших країн, що розвиваються, і мають порівнянний кредитний рейтинг, наприклад, з такими країнами, як Гана, Єгипет, Туніс.

Збільшення державного боргу до ВВП у 2020 році відбулося значною мірою за рахунок девальвації курсу гривні, тобто після її надмірного зміцнення у 2019 році.

Данилишин зазначає, що «це свідчить про ризики акумулювання значного боргу в іноземній валюті, частка якого на сьогодні становить 64%, або майже 2/3 від загального обсягу державного та гарантованого державою боргу України».

Він застерігає, що посилення тиску на обмінний курс гривні під дією ринкових чинників може збільшити витрати уряду на обслуговування державного боргу. Таким чином можна «знеструмити» потік бюджетних коштів в економіку та погіршити оцінку кредитоспроможності України як позичальника на зовнішніх ринках, яка нещодавно була підтверджена рейтинговим агентством Fitch на рівні В зі стабільним прогнозом.

«На мій погляд, — зауважує Данилишин, — це підкреслює важливість поглиблення внутрішнього ринку державних запозичень у національній валюті згідно із рекомендаціями, які неодноразово надавалися Радою Національного банку правлінню та Кабінету Міністрів України.

Розвиток внутрішнього ринку державних запозичень має на меті посилення стійкості державних фінансів, які є складовою фінансової стабільності в державі – однієї з визначених законом ключових цілей Національного банку”, — стверджує голова Ради Нацбанку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Стягнення боргiв

Статті • Стягнення боргiв
Щоб достовірно визначити природу нарахованих відсотків, необхідно дослідити як умови договору, так і розрахунок заборгованості, виконаний позикодавцем (банком)

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду