За кордоном

BNP Paribas продає бізнес у США канадському банку за $16 млрд

21 грудня 2021, 13:03Новини470

Этот материал также доступен на русском

Угода дозволить Bank of Montreal Financial Group (ВМО) у рамках своєї найбільшої угоди за всю історію подвоїти присутність на американському ринку.

  • Посилання скопійованоlink copied

Канадський Bank of Montreal оголосив про купівлю підрозділу французського BNP Paribas у США – Bank of the West за $16,3 млрд.

Угода дозволить Bank of Montreal Financial Group (ВМО) у рамках своєї найбільшої угоди за всю історію подвоїти присутність на американському ринку, – повідомляє Фінансовий клуб.

Bank of Montreal – четвертий найбільший банк у Канаді. Угода додасть банку 1,8 мільйона нових клієнтів і розширить мережу 514 відділеннями в США, а також збільшить частку у загальному скоригованому прибутку до оподаткування з 36% до 44%. Це дасть канадському банку можливість використати майже весь свій надлишковий капітал.

Bank of Montreal очікує на закриття угоди до кінця наступного року. Аналітики заявили, що угода збільшить прибуток BMO приблизно на 10% у 2024 фінансовому році та дозволить усунути 35% операційних витрат без закриття відділень канадського банку.

BNP Paribas придбав Bank of the West у 1979 році, та американський підрозділ став його найбільшим бізнесом за межами Європи.

Bank of the West працює у комерційному сегменті та сфері споживчого банкінгу, а також здійснює спеціалізовані фінансові операції. Загальний обсяг депозитів банку становить близько $89 млрд, активів – $105 млрд.

У свою чергу BNP Paribas направить отримані від угоди кошти на викуп своїх акцій і зосередиться на розширенні своєї присутності в Європі. За останні два роки французька група викупила основні інвестиційні та брокерські активи у Deutsche Bank і Credit Suisse.

BNP Paribas став третім великим європейським банком, який згорнув свою діяльність у США за останні два роки. У 2020 році BBVA продала значну частину своїх американських активів холдинговій компанії PNC, у 2021 році подібний продаж здійснив HSBC.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро