Проекти та інновації

Бізнес просить державу допомогти із виплатами для мобілізованих працівників

28 квітня 2022, 14:05Новини224

Этот материал также доступен на русском

Підтримка може бути надана за рахунок державних ресурсів та міжнародної допомоги Україні

  • Посилання скопійованоlink copied

Зважаючи на складну ситуацію, у якій під час війни опинились багато підприємств, Європейська Бізнес Асоціація звернулась до представників Уряду та Парламенту з проханням розглянути можливість підтримки національних роботодавців за рахунок державних ресурсів та міжнародної допомоги Україні.

Зокрема, йдеться про підтримку роботодавців у частині компенсації виплат мобілізованим працівникам.

В Асоціації наголошують, що російська військова агресія нанесла безповоротних втрат підприємствам, які опинились у зоні бойових дій. Йдеться, на жаль, і про загибель людей, і про значні руйнування офісів, складів, заводів, виробництв на півночі, сході, півдні нашої країни – у регіонах, які суттєво постраждали від обстрілів та бойових дій.

Бізнес, що продовжує працювати, робить усе можливе для забезпечення хоча б мінімального рівня виробництва та ділової активності, щоб зберегти персонал та своєчасно виплатити заробітну плату працівникам навіть якщо підприємство було зруйноване чи зупинене. Однак багато бізнесів наразі мають труднощі з доступом до сировини та логістикою, що суттєво ускладнює збереження чи відновлення темпів роботи.

Незважаючи на це, з першого дня війни бізнес спрямовує суттєву підтримку збройним силам та населенню. Так, за даними Асоціації, 48% наших компаній допомагають фінансово, 43% постачають продукцію, 27% – послуги, 19% – медикаменти, 17% – засоби захисту/оборони. До того ж, 46% надають додаткову допомогу мобілізованим працівникам.

Втім, для багатьох компаній наразі доволі складно утримати бізнес на плаву через брак оборотних коштів та забезпечити збереження заробітної плати мобілізованим працівникам. Зокрема, є підприємства, де до лав ЗСУ було мобілізовано більше третини працівників, що є суттєвим показником. Водночас обов’язок зберегти за мобілізованим працівником місце роботи, посаду та середній заробіток на час його військової служби покладається на підприємство законодавством. І для багатьох це є непосильним тягарем зараз.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень