Бізнес почав охочіше брати валютні кредити

13 серпня 2024, 15:15Новини55

Этот материал также доступен на русском

Згідно з даними регулятора, за липень загальний кредитний портфель банків зріс на 1,8% і становив 1,08 трлн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Темп зростання кредитів в іноземній валюті юридичним особам у липні вперше з жовтня 2023 року перевищив темп зростання гривневих кредитів: відповідно 1,8% – до $6 млрд і 1,1% – до 557,57 млрд грн.

Про це свідчать дані статистики Національного банку України (НБУ). Згідно з ними, відсоткова ставка за кредитами бізнесу в національній валюті минулого місяця збільшилася на 1,3 п.п. — до 16,5% річних, тоді як в інвалюті – на 0,7 п.п., до 7,4%.

Що стосується населення, то гривневі позики йому за липень збільшилися на 2,7% – до 245,64 млрд грн, тоді як валютні після введеної багато років тому заборони на більшість кредитних операцій у валюті збереглися на рівні $304 млн.

Ставка споживчих кредитів у нацвалюті знизилася в липні 2024 року на 0,1 п.п. — до 34% річних, а незначне фінансування в іноземній валюті відбулося за ставкою 0,4%, що на 10,4 п.п. нижче за показник червня.

Згідно з даними регулятора, за липень загальний кредитний портфель банків зріс на 1,8% і становив 1,08 трлн грн.

Як зазначив центробанк, ставки міжбанківських кредитів із червня знизилися на 0,9 п. п. — до 13,1%, зокрема, за кредитами «овернайт» — на 1,4 п. п., до 12,7% річних.

Депозити резидентів в українських банках зростали сьомий місяць поспіль, хоч і з меншою швидкістю: після збільшення в травні та червні на 1,4% і 1,3% відповідно, у липні вони додали ще 0,4% і досягли 2 трлн 555,7 млрд грн.

Водночас гривневі депозити населення після шести місяців зростання скоротилися минулого місяця на 1,2% – до 747,72 млрд грн, тоді як валютні збільшилися на 0,1% – до $9,53 млрд.

Гривневі депозити бізнесу за липень зросли на 1,7% – до 959,79 млрд грн, тоді як валютні після зростання чотири місяці поспіль зменшилися на 1,3% – до $10,26 млрд.

Середні ставки нових оформлених гривневих депозитів для фізосіб у липні знову знизилися — на 0,1 п.п., до 10,7% річних, тоді як в інвалюті вони залишилися без змін — 1,1% річних.

Вклади в нацвалюті корпоративного сектору подешевшали за місяць ще на 0,1 п.п. — до 8,5% річних, а в інвалюті на стільки ж подорожчали — до 0,9% річних.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна