Бюро економічної безпеки викрило “конвертаційний центр” з обігом понад 3,5 млрд грн

19 вересня 2022, 18:20Новини567

Використовуючи фіктивні підприємства, злочинна група допомагала реальному сектору економіки приховувати та переводити в готівку свої прибутки

  • Посилання скопійованоlink copied

Фахівці Департаменту аналізу інформації та управління ризиками Бюро економічної безпеки України викрили діяльність конвертаційного центру. Використовуючи фіктивні підприємства, злочинна група допомагала реальному сектору економіки приховувати та переводити в готівку свої прибутки.

Орієнтовна сума здійснених тіньових безготівкових операцій становить понад 3,5 млрд грн.

Правоохоронці досліджували діяльність Держгеокадастру одного з районів Київської області та встановили, що службові особи, зловживаючи своїм становищем, здійснювали правопорушення під час прийняття рішень, щодо передачі земельних ділянок у власність фізичним та юридичним особам.

Анілітики БЕБ, аналізуючи інформацію щодо власників земельних ділянок, викрили діяльність “конвертаційного центру”. З метою документування злочинних дій проведено 8 санкціонованих обшуків в приміщенні сільської ради, офісних та житлових приміщеннях фігурантів.

За результатами проведених обшуків в одному з офісних приміщень, вилучено 346 печаток суб’єктів господарювання серед них нерезиденти, офшорні компанії, реквізити яких використовувалися для виведення грошових коштів за кордон, а також вилучено боєприпаси та вибухові речовини тощо.

Також були виявлені печатки благодійних організацій, які на даний час перевіряються на причетність до фактів розкрадання благодійних коштів.

Наразі співробітники БЕБ та Національної поліції проводять аналіз вилученої під час обшуків документації з метою встановлення всіх фігурантів причетних до злочинної діяльності. Земельні ділянки загальною площею 209 га, що розташовані в межах зазначеної ОТГ арештовані районним судом міста Києва.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, за порушеннями передбаченими ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) здійснюється слідчими Головного слідчого управління НП України за аналітичного супроводу Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?