За кордоном

Білий дім показав республіканцям карту штатів, які заробляють на виробництві зброї для України

29 листопада 2023, 14:52Новини117

Этот материал также доступен на русском

Найбільше – $2,364 млрд – отримала Пенсільванія

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент США Джо Байден вже звертав увагу конгресменів на те, що від військових постачань Україні виграють в тому числі й американські виробники.

Тепер, щоб переконати незговірливих республіканців підтримати новий пакет допомоги, Білий дім вдався до наочної агітації.

Останніми дніями президентська адміністрація поширює на Капітолійському пагорбі карту з розбивкою по штатах $27 млрд у вигляді виділених інвестицій і витрат на «закупівлі боєприпасів і тактичних засобів».

Найбільше, $2,364 млрд, отримала Пенсільванія; при цьому з восьми республіканців, які представляють штат у Конгресі, троє голосували проти продовження підтримки України, пише агентство Reuters, яке ознайомилося з документом.

Із 25 республіканців-техасців 18 не підтримали виділення Києву нових коштів; проте компанії, що працюють у штаті, отримали $1,45 млрд на виробництво 155-міліметрових снарядів та інших видів озброєнь. Підприємствам Арізони уряд через держконтракти перерахував $2,196 млрд, тоді як проти допомоги Україні виступили троє з шести представників штату республіканців.

Понад $1 млрд також отримали компанії з Арканзасу та Вісконсіну; близько $18 млрд, що залишилися, розподілені між виробниками двох з половиною десятків штатів.

Байден запросив у Конгресу $106 млрд для України, Ізраїлю, операцій в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та на зміцнення американських кордонів. Києву призначено найбільшу суму — $61,4 млрд, приблизно половина з якої піде на заповнення запасів озброєнь у США.

Але поки що Конгрес через протидію групи республіканців у Палаті представників схвалив бюджетне фінансування без цих витрат.

Військова допомога Києву відповідає інтересам США у сфері не лише безпеки, а й економіки, заявив Байден 20 жовтня, виступаючи на телебаченні зі зверненням до нації. Так, зенітно-ракетні комплекси Patriot випускаються в Аризоні, а артилерійські снаряди — у 12 штатах, включаючи Пенсільванію, Огайо та Техас, сказав тоді президент: «Сьогодні, як і під час Другої світової війни, патріотичні американські робітники створюють арсенал демократії та свободи».

Сенат розпочне розглядати допомогу Україні та Ізраїлю наступного тижня, заявив у вівторок лідер демократичної більшості у верхній палаті Чак Шумер. У Сенаті підтримка України висока, і Шумер розраховує на схвалення обох партій.

Пом’якшення позицій намітилося й у Палаті представників. Конгрес схвалить новий пакет допомоги Україні до Різдва, заявив речник Майк Джонсон, який досі голосував проти нього. Республіканець заявив про свою «впевненість та оптимістичність» з цього питання, хоча й закликав спочатку підтримати Ізраїль.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”