Огляд ЗМІ

Білок водяних ведмедів може уповільнювати процес старіння людини, – дослідження

2 квітня 2024, 14:55Новини130

Этот материал также доступен на русском

Такі істоти можуть витримати найекстремальніші умови у світі та вижити

  • Посилання скопійованоlink copied

Вченим вдалося з’ясувати, що тардиградні білки можуть сповільнювати метаболізм у людських клітинах. Таке відкриття коли-небудь може призвести до створення технологій, які сповільнюватимуть процес старіння.

Про це пише The Independent.

Зазначається, що тардигради або водяні ведмеді (інша назва – тихоходки), є одними з найбільш незнищенних форм життя у світі, які можуть виживати в екстремальних умовах. Вони можуть пережити повне висихання, заморожування, нагрівання до понад 300 градусів за Фаренгейтом, опромінення в декілька тисяч разів більше, ніж це може витримати людський організм, також вони можуть вижити у вакуумі космічного простору.

Спираючись на попередні дослідження, вдалося з’ясувати, що ці істоти, які мають розмір менше пів міліметра в довжину, здатні переходити у вегетативний стан, аби захистити своє тіло від впливу екстремальних умов.

Дослідники намагалися відшукати точні механізми, завдяки яким тардигради сходять і виходять з цього стану призупиненої анімації, під час того, як вони стикаються зі стресами у навколишньому середовищі.

Але тепер дослідницькій групі під керівництвом Університету Вайомінгу, що в США, вдалося виявити, що водяні ведмеді використовують білки, що утворюють гелі всередині їхніх клітин, аби уповільнити життєві процеси.

Під час того, як ці білки було введено в людські клітки, вдалося виявити, що молекули гелеутворюються та сповільнюють метаболізм. Також вчені з’ясували, що коли людські клітини, що виробляють ці тардиградні білки, були переведені в стан анабіозу, клітини стали більш стійкі до стресів.

“Коли стрес знімається, тардиградні гелі розчиняються, і людські клітини повертаються до свого нормального метаболізму”, – зауважив співавтор дослідження Томас Бутбі з Університету Вірджинії.

Водночас попередні дослідження продемонстрували, що версії тардиградних білків можуть бути використані для стабілізації важливого фармацевтичного препарату, який використовують для лікування людей, які хворі на гемофілію.

Проте останнє відкриття може призвести до розроблення нових технологій, які спрямовані на індукцію “призупиненої анімації в клітинах або навіть цілих організмах для уповільнення старіння”.

Крім того, це доводить, що білки з тардиградів пізніше можуть використати, аби зробити життєво потрібне лікування доступним для людей там, де неможливе охолодження та підвищити рівень зберігання таких терапевтичних засобів, як стовбурові клітини.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби