Бідність та неблагополучне середовище збільшують ризик розвитку деменції, – дослідження

7 березня 2023, 16:10Новини254

Этот материал также доступен на русском

Вчені довели, що у людей, які живуть у бідності, ймовірність розвитку деменції значно вища незалежно від генетичної схильності

  • Посилання скопійованоlink copied

Дослідники з Ексетерського та Люксембурзького університетів провели когортне дослідження ризику розвитку деменції.

Аналіз даних майже 200 тис. чоловік показав, що низький соціально-економічний статус людини і особливо проживання в неблагополучних районах збільшують ймовірність розвитку деменції незалежно від генетичної схильності до цього захворювання.

Вчені вивчили дані 196 368 осіб віком від 60 років, зареєстрованих у генетичному дослідженні UK Biobank. На момент початку спостереження ні в кого з учасників не діагностували деменцію. Дослідники вивчали зміни у соціальному статусі та стані здоров’я учасників протягом восьми років. На основі зібраних даних вони розрахували ризик розвитку деменції та порівняли його з генетичною схильністю.

Результати аналізу показали наявність сталого зв’язку між індивідуальними соціально-економічними умовами (дохід, власність, зайнятість), соціальним благополуччям району та ймовірністю нейродегенеративних порушень. Депривація, пов’язана з особистим благополуччям чи оточенням, збільшувала шанси на розвиток деменції.

Дослідники також показали, що для учасників аналізу з помірним або високим генетичним ризиком проживання в дуже неблагополучному районі мало максимальний вплив на ризик розвитку захворювання.

Додатково дослідники проаналізували дані сканування мозку. Результати таких досліджень зберігалися у базі для 11 тис. учасників.

Цей аналіз показав, що життя у бідності було пов’язане з великим пошкодженням нервових волокон білої речовини, що забезпечує зв’язок між різними відділами головного мозку.

У міру старіння населення вікові, у тому числі нейродегенеративні захворювання стають все більш поширеними. Зв’язок між особистим добробутом та особливо благополуччям району та ризиком порушення роботи мозку відкриває можливий напрямок для профілактики розвитку таких захворювань.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Будь-які потуги московітів, навіть гіпотетичні, привласнити собі «Щедрика» Миколи Леонтовича, який став одним із національних музичних символів України – приречені

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій