БЕБ за пів року вилучило контрафактного алкоголю на 650 млн грн

27 липня 2023, 16:16Новини150

Этот материал также доступен на русском

З початку року співробітники БЕБ зареєстрували 59 кримінальних проваджень

  • Посилання скопійованоlink copied

Детективи Бюро економічної безпеки України підвели підсумки роботи за 6 місяців 2023 року щодо протидії нелегальному обігу підакцизних товарів, а саме лікеро-горілчаних виробів (ЛГВ) та спирту.

Так, з початку року співробітники БЕБ зареєстрували 59 кримінальних проваджень щодо незаконного виготовлення алкогольних напоїв та спиртовмісних рідин.

За результатами обшуків та оглядів з незаконного обігу вилучено:

5 ліній по виробництву лікеро-горілчаних виробів;

375 тонн спиртовмісних рідин, що включають різного виду спиртовмісну продукцію у тому числі спирт, лікеро-горілчані вироби тощо.

понад 150 тисяч марок акцизного податку з ознаками підробки.

Для порівняння за весь 2022 рік було вилучено близько 109 тонн спиртовмісних виробів та 2 лінії по розливу лікеро-горілчаних виробів.

Загальна орієнтовна вартість вилучених у першій половині 2023 року товарно-матеріальних цінностей, пов’язаних з незаконним обігом горілчаних виробів та спирту складає понад 650 млн гривень.

За результатами досудових розслідувань у кримінальних провадженнях вже оголошено про підозру 17 особам, 9 проваджень скеровано до суду та винесено 8 вироків.

Підпільні виробництва було виявлено на території Чернігівської, Одеської, Полтавської, Волинської та Вінницької областей.

Так на Дніпропетровщині, детективи БЕБ викрили осіб, які організували незаконне виробництво рідини з характерним запахом спирту в промислових масштабах. Щодобово вироблялося орієнтовно 15-20 тонн спирту, який перекачувався за допомогою підземного трубопроводу довжиною близько 1 км до спиртосховища. Вилучено близько 107 тонн рідини з характерним запахом спирту. Вартість вилученої рідини становить понад 10 млн грн.

Сума збитків від несплати акцизного податку та ПДВ складає близько 4 млрд грн.

У Київській області співробітники Бюро провели обшуки на території складських, виробничих та адміністративних приміщень цукрового комбінату. Виявлено та вилучено близько 170 тонн безводного спирту, який реалізовувався під виглядом складника бензину та біоетанолу. Орієнтовна вартість спирту становить понад 67,5 млн гривень.

На Кіровоградщині,на одному із заводів, детективи вилучили понад 100 тис. пляшок лікеро-горілчаних виробів різних торгівельних марок, понад 25 тис. літрів рідини з характерним запахом спирту, 126 тис. марок акцизного податку з ознаками підробки. Орієнтовна вартість вилученого становить близько 20 млн грн. Згадані лікеро-горілчані вироби виготовлялися з необлікованого спирту. Документально завод не працював, а фактично було організовано незаконне масштабне виробництво підакцизної продукції.

У двох випадках, детективи БЕБ зафіксували відсутність постійного працівника контролюючого органу на податковому посту.

З метою протидії незаконному розповсюдженню алкогольної продукції та спирту, на адресу Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, співробітники БЕБ надіслали листи-рекомендації щодо блокування 75 нелегальних вебсайтів, що здійснюють продаж незаконно виготовленої продукції.

Для активізації роботи з протидії нелегальному ввезенню, виробництву та торгівлі тютюновими виробами, алкогольними напоями та пальним в складі Головного підрозділу детективів БЕБ утворено відповідні робочі групи за окремими напрямами. Нагадаємо, з початку року, за результатами протидії незаконному обігу тютюнових виробів БЕБ вилучило обладнання та продукцію на 750 млн грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?