БЕБ викрило схему ухилення від сплати податків при імпорті авіаційного палива

6 липня 2023, 15:30Новини160

Этот материал также доступен на русском

Сума завданих державі збитків становить понад 17 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві завершили досудове розслідування за ознаками умисного ухилення від сплати акцизного податку та податку на додану вартість.

Сума завданих державі збитків становить понад 17 млн грн.

Слідством встановлено, що керівник підприємства у 2019 році уклав договір із європейською компанією про поставку авіаційного палива. У результаті, фігурант використав підроблені документи та зазначив неправдиву інформацію про те, що отримувачем цього палива є підприємство із забезпечення Державного агентства резерву України. Таким чином, дії службової особи призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах.

У рамках кримінального провадження, було накладено арешт на майно особи на загальну суму понад 5 млн грн та обрано підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 214 тис. грн. Справу скеровано до суду.

З метою відшкодування завданих державі збитків прокурором заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні на суму 17 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)), ч.1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч.4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) здійснювали детективи Територіального управління БЕБ у м. Києві за процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури та оперативного супроводу Служби безпеки України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…