БЕБ упередило 1,3 млрд грн незаконного відшкодування ПДВ

6 жовтня 2022, 10:45Новини241

Этот материал также доступен на русском

За результатами огляду юрадрес, офісів та складських приміщень, встановлено відсутність фінансово-господарської діяльності понад 50 підприємств, половина з них зареєстрована у Львівській області

  • Посилання скопійованоlink copied

З метою виявлення правопорушень у податковій сфері фахівці Департаменту аналізу інформації та управління ризиками Бюро економічної безпеки України проаналізували заяви понад 4500 підприємств на відшкодування 21 млрд грн податку на додану вартість. Встановлено заявки 225 підприємств на 3,3 млрд грн, законність бюджетного відшкодування ПДВ яких викликала сумнів у аналітиків БЕБ. З них, завдяки превентивним заходам співробітників Бюро, вже упереджено незаконне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 1,3 млрд грн, – повідомляє Урядовий портал.

У своїй переважній більшості згадані компанії подали заявки за товарними залишками, імпортованими протягом 2021-2022 рр.

Під час вивчення діяльності цих суб’єктів господарювання детективи БЕБ встановили відсутність операцій з експорту, інформації щодо продажу товарів в бухгалтерському та податковому обліках та їх відсутність на складах. Це може свідчити про здійснення операцій з реалізації товарно-матеріальних цінностей за готівкові кошти без відображення таких операцій з реалізації в єдиному реєстрі податкових накладних, податковій та фінансовій звітностях цих товариств.

В межах досудових розслідувань зібрано відповідну доказову базу стосовно сумнівного бюджетного відшкодування ПДВ низкою суб’єктів господарювання. Наприклад, серед згаданих підприємств є такі, що зареєстровані на АЗС, на земельних ділянках де ведуться будівельні роботи.

Деякі фіктивні керівники СГД є особами, які не мають постійного місця проживання, або ж не мають ніякого відношення до діяльності згаданих товариств. Встановлено декілька компаній, які фактично не надають приміщення в оренду, хоча за їхніми адресами зареєстровані товариства з фіктивною діяльністю. Такі випадки не поодинокі. Все це свідчить про фіктивність фінансово-господарської діяльності підприємств – порушників законодавства.

За результатами огляду юридичних адрес, офісів та складських приміщень, встановлено відсутність фінансово-господарської діяльності понад 50 підприємств, половина з них зареєстрована у Львівській області.

Діяльність таких ризикових підприємств призводить до тінізації економіки та послаблення економічної безпеки держави.

З метою мінімізації та усунення загроз економічній безпеці України від діяльності згаданих підприємств, співробітники БЕБ направили 40 рекомендацій до Державної податкової служби, для проведення перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ. Окрім того, 5 рекомендацій щодо понад сотні підприємств направлено до ДБР.

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) що здійснюють детективи Головного підрозділу детективів БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора тривають.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?