БЕБ упередило 1,3 млрд грн незаконного відшкодування ПДВ

6 жовтня 2022, 10:45Новини72

Этот материал также доступен на русском

За результатами огляду юрадрес, офісів та складських приміщень, встановлено відсутність фінансово-господарської діяльності понад 50 підприємств, половина з них зареєстрована у Львівській області

  • Посилання скопійованоlink copied

З метою виявлення правопорушень у податковій сфері фахівці Департаменту аналізу інформації та управління ризиками Бюро економічної безпеки України проаналізували заяви понад 4500 підприємств на відшкодування 21 млрд грн податку на додану вартість. Встановлено заявки 225 підприємств на 3,3 млрд грн, законність бюджетного відшкодування ПДВ яких викликала сумнів у аналітиків БЕБ. З них, завдяки превентивним заходам співробітників Бюро, вже упереджено незаконне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 1,3 млрд грн, – повідомляє Урядовий портал.

У своїй переважній більшості згадані компанії подали заявки за товарними залишками, імпортованими протягом 2021-2022 рр.

Під час вивчення діяльності цих суб’єктів господарювання детективи БЕБ встановили відсутність операцій з експорту, інформації щодо продажу товарів в бухгалтерському та податковому обліках та їх відсутність на складах. Це може свідчити про здійснення операцій з реалізації товарно-матеріальних цінностей за готівкові кошти без відображення таких операцій з реалізації в єдиному реєстрі податкових накладних, податковій та фінансовій звітностях цих товариств.

В межах досудових розслідувань зібрано відповідну доказову базу стосовно сумнівного бюджетного відшкодування ПДВ низкою суб’єктів господарювання. Наприклад, серед згаданих підприємств є такі, що зареєстровані на АЗС, на земельних ділянках де ведуться будівельні роботи.

Деякі фіктивні керівники СГД є особами, які не мають постійного місця проживання, або ж не мають ніякого відношення до діяльності згаданих товариств. Встановлено декілька компаній, які фактично не надають приміщення в оренду, хоча за їхніми адресами зареєстровані товариства з фіктивною діяльністю. Такі випадки не поодинокі. Все це свідчить про фіктивність фінансово-господарської діяльності підприємств – порушників законодавства.

За результатами огляду юридичних адрес, офісів та складських приміщень, встановлено відсутність фінансово-господарської діяльності понад 50 підприємств, половина з них зареєстрована у Львівській області.

Діяльність таких ризикових підприємств призводить до тінізації економіки та послаблення економічної безпеки держави.

З метою мінімізації та усунення загроз економічній безпеці України від діяльності згаданих підприємств, співробітники БЕБ направили 40 рекомендацій до Державної податкової служби, для проведення перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ. Окрім того, 5 рекомендацій щодо понад сотні підприємств направлено до ДБР.

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) що здійснюють детективи Головного підрозділу детективів БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора тривають.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Реалії бізнес-сьогодення вимагають згадати про славнозвісне прислів’я: «Кому війна, а кому мати рідна»

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Іпотекодавець повинен своєчасно повідомляти іпотекодержателя про будь-яку загрозу знищення, пошкодження, псування чи погіршення стану предмета іпотеки