Колізії та конфлікти

БЕБ на Одещині повідомило про підозру п’ятьом фігурантам за несплату понад 82 млн грн податків

10 липня 2023, 12:40Новини250

Этот материал также доступен на русском

З метою відшкодування завданої державі шкоди, Київський районний суд міста Одеси наклав 17 арештів на майно фігурантів на суму 72 млн грн. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області повідомили про підозру організатору злочинної групи та її учасникам в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Встановлено, що службові особи компанії, яка займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, не сплатили податок на додану вартість. Такі дії завдали державному бюджету збитків у розмірі понад 82 млн грн.

Аналітиками Теруправління БЕБ в Одеській області встановлено, що посадові особи вказаного підприємства в період з травня 2018 по жовтень 2022 років не відображали суми коштів за виконані будівельні роботи, отримані від комунальних підприємств Одеської міської ради. Такі дії призвели до несплати в Державний бюджет податку на додану вартість на загальну суму понад 82 млн грн.

З метою відшкодування завданої державі шкоди, Київський районний суд міста Одеси наклав 17 арештів на майно фігурантів на суму 72 млн грн.

Наразі організатору злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України (Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) та ч. 3 ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). Колишньому та діючому директорам, двом бухгалтерам вказаного підприємства повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 (Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ч. 1 ст. 366 КК України (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області за оперативного супроводу Управління СБУ в Одеській області, сприяння Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області та процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…