Bayraktar власного виробництва: в Україні нарешті почали будувати завод БПЛА

10 липня 2023, 14:44Новини95

Этот материал также доступен на русском

Передбачається, що перший завод запрацює в Україні у 2025 році, на його будівництво та відкриття виділять приблизно 95 млн доларів

  • Посилання скопійованоlink copied

Перший в Україні завод з виробництва безпілотних літальних апаратів Bayraktar вже почали зводити. Роботи розпочалися в рамках Меморандуму про взаєморозуміння у сфері стратегічних галузей промисловості.

Про це розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Він зазначив, що будівництво розпочали не тільки на словах і папері, але й на ділі. Передбачається, що повноцінне відкриття заводу відбудеться у 2025 році. Загальна сума інвестицій становить близько 95 млн доларів.

“Це саме той великий завод Bayraktar, про який ще кілька років тому домовлялися, потім були зупинки, скандали. Сьогодні цей завод починає будуватися, ми перейшли до реальних кроків”, – сказав Камишін.

Ліцензійні дозволи на зведення компанія Baykar отримала 23 червня. Поряд з виробництвом безпілотників ключовими напрямками в рамках меморандуму є співпраця в галузі автономних систем, космосу та інших технологічних секторах стратегічних галузей промисловості Туреччини та України.

Скільки коштує один БПЛА Bayraktar

В повний комплект, який постачають українській армії для боротьби з російськими окупантами, входить не лише один екземпляр безпілотника, а ще озброєння та додаткові елементи управління. Загалом мова про шість літальних апаратів, два мобільні наземні пункти управління, снаряди.

Враховуючи це, плюс вартість навчання операторів та інженерів, ціна комплекту починається від 30 мільйонів доларів. Втім конкретно один Bayraktar TB2 коштує приблизно 5 мільйонів доларів, а оптове замовлення обходиться ще дешевше.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро