Банки відзначають рекордне зростання попиту на бізнес-кредити

26 січня 2022, 10:15Новини269

Этот материал также доступен на русском

У найближчі 3 місяці банки прогнозують подальше зростання кредитного, валютного та ризику ліквідності, водночас очікують, що процентний ризик надалі знижуватиметься.

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські банки відзначають рекордне зростання попиту на бізнес-кредити, прогнозують збільшення обсягів та покращення якості кредитних портфелів.

Про це свідчать результати опитування про умови банківського кредитування НБУ, – повідомляє Фінансовий клуб.

У жовтні – грудні 2021 року попит на бізнес-кредити рекордно зріс, найбільше – на короткострокові, гривневі кредити та позики МСП. Визначальними чинниками були потреба підприємств здебільшого в оборотному капіталі та певною мірою в капітальних інвестиціях. Для МСП додатковим чинником збільшення попиту залишалися низькі ставки.

Банки в ІV кварталі підтвердили позитивні настрої попередніх опитувань стосовно динаміки кредитування: респонденти відзначили тривале зростання попиту на позики з боку домогосподарств, рекордне зростання – з боку бізнесу, а також зберегли очікування подальшої активізації попиту на гривневі кредити, позики МСП та іпотеку.

Банки повідомили про суттєвіше, ніж раніше, пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу та рекордне зростання рівня схвалення заявок.

Попит населення на кредити також зростає шість кварталів поспіль. Поліпшення споживчих настроїв та зростання витрат на товари тривалого вжитку сприяли пожвавленню попиту на споживчі кредити.

Іпотечне кредитування підживлювалося завдяки нижчим відсотковим ставкам. Стандарти роздрібного кредитування пом’якшуються п’ять кварталів поспіль. Боргове навантаження домогосподарств залишається нижчим за середнє. У ІV кварталі 2021 року учасники опитування відзначили зростання валютного та кредитного ризиків, натомість процентний ризик знизився.

Банки позитивно оцінюють перспективи кредитування: у наступні 12 місяців 92% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 79% – корпорацій. Банки очікують, що якість кредитного портфеля поліпшиться в обох сегментах.

BanksBusiness2021

Відповідаючи на запитання опитування, респонденти зазначили, що в I кварталі цього року не планують у цілому змінювати кредитні стандарти для корпоративних клієнтів, водночас планують пом’якшувати стандарти кредитування як для іпотеки, так і для споживчих позик.

У найближчі 3 місяці банки прогнозують подальше зростання кредитного, валютного та ризику ліквідності, водночас очікують, що процентний ризик надалі знижуватиметься.

Поточне опитування проводилося з 17 грудня 2021 року до 11 січня 2022 року серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 89%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами НБУ.

BanksRisk2021

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна