Огляд ЗМІ

Банки в Україні скоротили прибуток вп’ятеро за січень-жовтень

26 грудня 2022, 10:48Новини110

Частка державних банків у загальному прибутку традиційно найбільша і за рік зросла з 51% до 62,4%

  • Посилання скопійованоlink copied

За 10 місяців року прибуток українських банків скоротився понад як впятеро – до 11 млрд грн, причому деякі раніше найприбутковіші банки опустилися до найбільш збиткових.

Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані НБУ.

З 67 банків в Україні майже третина, 21 банк, завершили період із сукупним збитком у 19 млрд грн.

З серпня відсоток збиткових банків скоротився з 38% до 31%. Натомість загальний прибуток банків з “плюсовим” балансом за 10 місяців склав 30 млрд грн.

Частка державних банків у загальному прибутку традиційно найбільша і за рік зросла з 51% до 62,4%, передусім – через результати діяльності Приватбанку. Відповідно, частки банків з іноземним капіталом скоротилися з 31% до 26,1%, а банків із приватним капіталом – з 18% до 11,6% у 2022 році.

Так, Приватбанк заробив найбільше з прибутком у 17,8 млрд грн, що на 33% менше у порівнянні з відповідним періодом торік.

У половини банків з торішньої десятки найприбутковіших банків суттєво погіршилась ситуація. Так, три з них наразі мають великі збитки і замикають рейтинг банків за прибутковістю. Йдеться про Укргазбанк (-3,65 млрд грн), Альфа-банк (-4,22 млрд грн), Укрексімбанк (-8,38 млрд грн).

Деяким банкам вдалося покращити свої показники у порівнянні з відповідним періодом торік.

Так, прибуток Укрсиббанку за 10 місяців року понад як вдвічі перевищив торішні показники і становив 2,62 млрд грн. Завдяки цьому він піднявся на 10 пунктів та посів друге місце у рейтингу банків. З 16 банків з іноземним капіталом лише 9 вийшли в “плюс” за результатами десяти місяців роботи. Загальний прибуток цієї групи фінустанов складає 7,9 млрд грн. Укрсиббанк (2,6 млрд грн), Райффайзен (2,5 млрд грн) та Сітібанк (1,9 млрд грн).

Загальний прибуток банків з приватним капіталом з додатнім балансом за 10 місяців склав 3,46 млрд грн. Більш ніж третину, 36% або 1,26 млрд грн, заробив Універсал банк.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро