Банки подвоїли обсяги іпотечних кредитів у I кварталі

7 травня 2021, 16:03Новини193

Этот материал также доступен на русском

У березні українські банки видали 750 кредитів на 577,4 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

У січні-березні банки видали 1811 іпотечних кредитів на майже 1,4 млрд грн, що на 51% більше за кількістю угод і понад у 2 рази у грошовому вимірі порівняно з І кварталом торік.

Про це свідчать результати чергового опитування НБУ про обсяги виданих банками іпотечних кредитів населенню, зазначає FinClub.

Так, опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований. Понад 90% нових угод на понад 506 млн грн уклали п’ять банків. При цьому в I кварталі середня ефективна ставка іпотечного кредиту майже не змінилася: на вторинному ринку вона становила 14% (у лютому – 13,9%), на первинному – 17,4% (у лютому –17,1%).

Як зазначається, в березні українські банки видали 750 кредитів на 577,4 млн грн, що на 26% більше порівняно з лютим та майже в 2,5 раза проти березня 2020 року. Кількість нових угод за місяць зросла на 22%, за рік – на 83%.

Зростання іпотечного кредитування відбулося переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості. Порівняно з лютим у березні кількість кредитів на купівлю житла на вторинному ринку зросла на 28% або на 109,2 млн грн, на первинному ринку – на 15% або на 10,3 млн грн.

При цьому частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в березні становила 87% від усіх виданих кредитів.

Крім цього, середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати. Якщо в лютому він становив близько 742 тис. грн, то в березні – 770 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 837 тис. грн, вторинної – 760 тис. грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу