Колізії та конфлікти

Банкрутство «Дельта Банку»: колишнього власника та співучасників судитимуть за нові злочинні епізоди

24 липня 2023, 15:25Новини1078

Зібрано докази привласнення понад 250 млн гривень головою спостережної ради банку

  • Посилання скопійованоlink copied

Закінчено досудове розслідування у ще одному кримінальному провадженні, пов’язаному із банкрутством фінустанови.

Зібрано докази привласнення понад 250 млн гривень головою спостережної ради банку у злочинній змові із заступниками голови ради директорів та директором підконтрольної юридичної особи. Розслідування щодо інших злочинних фактів триває.

Документування злочинної діяльності фігурантів здійснюють слідчі управління розслідування корупційних злочинів Головного слідчого управління Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

За матеріалами досудового розслідування, злочинну оборудку організував колишній власник банківської установи, який обіймав посаду голови спостережної ради, разом зі спільниками – двома заступниками голови ради директорів та службовою особою банківської установи, яка одночасно обіймала посаду директора товариства.

У ході розслідування встановлено, що протягом 2012-2013 голова спостережної ради ПАТ «Дельта Банк» надав незаконну вказівку підлеглим видати кредит підконтрольній йому юридичній особі, яка необґрунтовано одержала 430 млн гривень, із яких не повернула 199 млн грн. Також, уклавши завідомо невигідний договір про відступлення прав вимог за кредитним договором, за ціною, суттєво нижчою за реальну вартість, вони заволоділи коштами в сумі близько 29 млн грн.

Крім того, протягом 2014-2015 років за аналогічною злочинною схемою, в результаті відступлення заборгованості за кредитним договором на користь підконтрольної юридичної особи, службові особи банківської установи, за пособництва директора підконтрольного товариства, заволоділи 19 млн грн.

Наразі обвинувальний акт направлено до суду. Досудове розслідування згаданого кримінального провадження завершено за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Управління комунікації Національної поліції України

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.