Проблемні борги

Банк, який перебуває у процедурі ліквідації, може надавати нерухоме майно в оренду

24 лютого 2021, 10:17Новини153

Этот материал также доступен на русском

Нерухоме майно банку передається в оренду шляхом проведення відкритих торгів (аукціону) у формі електронного аукціону методом покрокового зниження стартової ціни (стартової орендної плати).

  • Посилання скопійованоlink copied

Набрало чинності рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про пілотний проект щодо надання в оренду нерухомого майна банку, процедура ліквідації якого здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, шляхом проведення відкритих торгів (аукціонів)» від 07.12.2020 р. № 2056, – повідомляє lexinform.

Ним запроваджено на строк один рік пілотний проект щодо надання в оренду нерухомого майна банку, процедура ліквідації якого здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, шляхом проведення відкритих торгів (аукціонів).

Дія пілотного проекту поширюється на передачу в оренду нерухомого майна банку, крім нерухомого майна, що:

– передається Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (Фонд) у користування відповідно до ч. 10 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

– передається в оренду іншому банку, процедура ліквідації якого здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб;

– є місцем розміщення серверів, інших технічних засобів, документів та інформації щодо діяльності такого банку;

– передане третій особі за договором управління майном;

– належить банку, щодо якого повноваження Фонду як ліквідатора здійснюються Фондом безпосередньо.

Об’єктом нерухомого майна банку, що передається в оренду банком в рамках пілотного проекту, може бути нерухоме майно, яке не використовується у поточній діяльності банку та яке не обмежене щодо передачі його в оренду.

Нерухоме майно банку у рамках пілотного проекту передається в оренду шляхом проведення відкритих торгів (аукціону) у формі електронного аукціону методом покрокового зниження стартової ціни (стартової орендної плати) та подальшого подання цінових пропозицій.

У рамках пілотного проекту банк, у разі наміру подальшої здачі в оренду об’єктів нерухомого майна, строки договорів оренди за якими завершуються, звертається до Фонду з пропозицією проведення електронних аукціонів щодо надання в оренду таких об’єктів не пізніше ніж за два місяці до завершення строків діючих договорів оренди.

Визначення орендної плати та умов проведення електронних аукціонів щодо укладання договорів оренди об’єктів нерухомого майна банків у рамках пілотного проекту здійснюється відповідно до рішення виконавчої дирекції Фонду або відповідного колегіального органу Фонду у разі делегування йому відповідних повноважень виконавчою дирекцією Фонду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.