За кордоном

Байден та Блінкен привітали українців із Днем Незалежності, пообіцявши подальшу підтримку

24 серпня 2023, 15:28Новини103

США продовжуватимуть працювати разом із партнерами по всьому світу, щоб підтримати здатність України захиститися від агресії РФ

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент США Джо Байден привітав українців із Днем Незалежності. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

“Сьогодні народ України знову відзначає свій День Незалежності, водночас страждаючи від тотального наступу путінської війни за землю та владу. Вісімнадцять місяців українські родини живуть під щоденною загрозою російських ракет і в реальності жорстоких атак. Але народ України відмовився здаватися”, – йдеться у заяві.

Байден наголосив, що у цей День Незалежності, як і з початку вторгнення Росії в Україну у 2014 році, відважні українські жінки і чоловіки захищають країну від зазіхань на фундаментальні принципи, важливі для кожної нації на планеті – суверенітет і територіальну цілісність.

Вони вкотре демонструють світові, що свобода варта того, щоб за неї боротися”, – додав президент США.

Незалежність – це свобода обирати власне майбутнє. Вона безцінна. Щороку 4 липня американці святкують свій День незалежності як час згадати ціну, яку заплатили за свободу і всі благословення, що випливають з неї. Тому сьогодні, коли Путін продовжує свою жорстоку війну, спрямовану на знищення незалежності України та перекроювання мапи нашого світу за допомогою сили, американці по всій країні стоять разом із народом України”, – заявив Байден.

Він пообіцяв, що Сполучені Штати продовжуватимуть роботу разом з партнерами по всьому світу, щоб підтримати здатність України захиститися від російської агресії, відстоювати основоположні принципи Статуту ООН і допомагати українському народові будувати безпечне і незалежне майбутнє, на яке він заслуговує.

Наша відданість незалежності України є непохитною і тривалою. Саме тому Сполучені Штати та інші країни “Великої сімки” оприлюднили минулого місяця в Литві спільну декларацію, в якій пообіцяли допомогти Україні підтримувати збройні сили, здатні стримувати російську агресію в наступні роки, і до якої вже приєдналися понад 25 країн. Разом з нашими партнерами в Європі ми підтримуємо Україну в її боротьбі за свободу зараз і будемо допомагати їй у довгостроковій перспективі”, – запевнив президент США.

Він також наголосив, що США працюють з країнами по всьому світу, щоб притягнути російські війська до відповідальності за воєнні злочини та інші звірства, які вони скоїли в Україні.

Це включає насильницьке вивезення тисяч українських дітей до Росії. Цих дітей вкрали у їхніх батьків і утримували окремо від їхніх родин. Це немилосердно. І сьогодні ми оголошуємо про нові санкції, щоб притягнути до відповідальності винних у цих примусових переміщеннях і депортаціях та вимагати повернення українських дітей до їхніх родин”, – додав лідер США.

Байден також висловив сподівання, що наступного року українці зможуть відсвяткувати свій День Незалежності в мирі та безпеці, знаючи, як їхня надзвичайна мужність надихнула світ.

Нехай День Незалежності України стане нагадуванням про те, що сили темряви ніколи не зможуть загасити полум’я свободи, яке живе в серцях вільних людей у всьому світі”, – додав лідер США.

Держсекретар Ентоні Блінкен також привітав українців із Днем Незалежності.

“24 серпня є свідченням незалежності, суверенітету та демократії України, а також днем гордості за її силу та стійкість. Це також день вшанування української спадщини та культури”, – зазначив Блінкен.

Держсекретар нагадав, що сьогодні минуло півтора року відтоді, як Кремль розпочав своє брутальне, повномасштабне вторгнення в Україну – 18 місяців безглуздої агресії, що спричинила смерть і руйнування по всій Україні.

Разом із вами ми відзначаємо понад три десятиліття існування незалежної країни, а також сумуємо разом з вами, згадуючи ваших синів і дочок, які віддали свої життя, захищаючи країну. Ми стоїмо поруч із вами у боротьбі за вашу країну”, – додав Блінкен.

Саме завдяки вам і вашій стійкості Україна переможе, а Росія заплатить високу ціну за те, що вона зробила. Сполучені Штати будуть і надалі стояти поруч із вами і працювати з нашими союзниками і партнерами над тим, щоб Україна мала все необхідне для самозахисту, відновлення і процвітання”, – запевнив він.

Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 32-гу річницю відновлення своєї Незалежності. Цього року держава відмовилася від велелюдних святкувань, оскільки існує загроза масових ракетних і дронових ударів Росії.

Водночас у країнах Європи та США заплановані святкові заходи, зокрема концерти, виступи українських гуртів, покази фільмів, благодійні акції, марші у вишиванках та багато іншого.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога