За кордоном

Байден про економіку РФ після санкцій: “мінус” половина ВВП

27 березня 2022, 13:36Новини349

Этот материал также доступен на русском

Байден також згадав про нафтогазове ембарго та санкції проти 140 олігархів і їхніх родин

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент США Джо Байден заявив, що після впровадження санкцій країнами Заходу російська економіка скоротиться наполовину у найближчі роки. Про це він заявив у своїй промові у Варшаві.

“Через вагу загрози спільна відповідь Заходу була такою швидкою та потужною”, – заявив він. “Ціна покарання – це єдине, що може змусити Росію змінити свій курс”.

Він перерахував заходи, до яких вдалися США та союзники після початку Росією війни проти України. Зокрема, блокування російського центробанку від світової фінансової системи та від “воєнного фонду, який був схований по всьому світу”.

Байден також згадав про нафтогазове ембарго та санкції проти 140 олігархів і їхніх родин, які заморозили такі активи як яхти, люксові апартаменти та вілли. Приватний сектор, продожив він, також діє, і понад 400 компаній зупинили свій бізнес в РФ.

“Як наслідок – рубль перетворився на непотріб”, – заявив Байден (дослівно: “Rouble almost immediately turned into rubble”). Для прикладу він зауважив, що тепер за один долар можна придбати 200 рублів.

“Російська економіка впаде вдвічі в найближчі роки. Вона була 11-ю найбільшою економікою в світі до війни, а скоро не буде і в двадцятці світу”, – резюмує він. Все разом, вважає Байден, ослабить силу російської воєнної агресії.

“Ця війна вже стала стратегічною поразкою для Росії”, – підсумував президент Сполучених Штатів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?