Огляд ЗМІ

Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $600 млн

16 вересня 2022, 10:45Новини186

Этот материал также доступен на русском

Новий пакет – це “21-й випадок, коли адміністрація скоротила запаси США для відправлення зброї в Україну від початку війни”

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент США Джо Байден наказав виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму $600 млн, повідомив Білий дім, – пише Інтерфакс-Україна.

У поширеному меморандумі президента йдеться, що він “делегував держсекретареві повноваження” на виділення Україні “суми до $600 млн”.

Вона виділяється за рахунок скорочення витрат на статті Міністерства оборони та передбачає також “військову освіту та підготовку кадрів”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи новий пакет допомоги, наголосив, що “президент Байден ясно дав зрозуміти, що ми підтримуватимемо народ України стільки, скільки потрібно”. “Можливості, які ми надаємо, ретельно відкалібровані, щоб максимально (…) зміцнити позиції України за столом переговорів, коли настане час”, – сказав держсекретар.

Новий пакет – це “21-й випадок, коли адміністрація скоротила запаси США для відправлення зброї в Україну від початку війни”, нагадало агентство Bloomberg.

За інформацією Пентагону, до нього входять боєприпаси для ракетних систем HIMARS, 36 тис. 105-мм артилерійських снарядів, 1 тис. високоточних 155-мм артилерійських снарядів, чотири протиартилерійські радари, вантажні автомобілі та причепи для транспортування важкого обладнання, системи протидії БПЛА, обладнання для розмінування, протипіхотні боєприпаси Claymore, засоби для вибухових робіт, стрілецька зброя та набої до неї, прилади нічного бачення, спорядження для холодної погоди.

Кільський інститут всесвітньої економіки підрахував, що всі країни Заходу зобов’язалися надати Україні військову допомогу вже на 36,1 млрд євро. За його даними, десятьма найбільшими постачальниками озброєнь і військової техніки є США (25 млрд євро), Велика Британія (4,03 млрд євро), Польща (1,8 млрд євро), ФРН (1,2 млрд євро), Канада (0,93 млрд євро), Чехія (0,34 млрд євро), Латвія (0,25 млрд євро), Австралія (0,25 млрд євро), Естонія (0,25 млрд євро) та Франція (0,23 млрд євро).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога