«АвтоКрАЗ» більше не банкрут: нові умови для підприємств критичної інфраструктури

24 травня 2024, 16:06Новини298

Этот материал также доступен на русском

Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на банкрутство українських підприємств критичної інфраструктури

  • Посилання скопійованоlink copied

«АвтоКрАЗ» більше не банкрут, оскільки парламент ввів мораторій на банкрутство підприємств, відчужених восени 2022 року. Про це пише Forbes Україна.

Окрім КрАЗу це стосується також «Запоріжтрансформатор», а «Мотор Січ» та «Укрнафта» не збанкрутують ще щонайменше два роки після закінчення війни.

У виданні зазначають, що до кінця воєнного стану та ще впродовж двох років після закінчення війни порушувати будь-які судові справи щодо українських підприємств критичної інфраструктури, у яких держава прямо чи опосередковано володіє ≥50% статутного капіталу — заборонено. 22 травня Рада схвалила закон про мораторій на банкрутство таких обʼєктів.

Закон дозволить зберегти у держвласності відчужені «Мотор Січ», «Укрнафтау», «Запоріжтрансформатор», «АвтоКрАЗ», пояснив один з авторів законопроєкту, депутат «Слуги народу» Олександр Федієнко.

Кредитори та колишні власники не зможуть позиватися щодо майна цих компаній, а справи про банкрутство просто закриють, каже керуючий партнер юридичної компанії «Армада» Олександр Кузнєцов.

«Це хороший закон для боржників та поганий — для кредиторів», — каже Вадим Кізленко, арбітражний керуючий у справі банкрутства «АвтоКрАЗ».

Підприємство зайшло в процедуру банкрутства у 2016 році та сумарно винне 39 своїм кредиторам близько 5 млрд грн, каже Кізленко. Загальні борги компанії на кінець 2023-го сягають 12,3 млрд грн. Виторг «АвтоКрАЗ» торік сягнув 303,7 млн грн. Наступні збори кредиторів заплановані на кінець травня, каже він. «Тоді й буде зрозуміла подальша стратегія кредиторів, — пояснює Кізленко. — Навряд вони відреагують радісно».

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?