Колізії та конфлікти

Аудитори встановили порушень на 10 млн гривень у відділі освіти Чорноморської міськради

20 січня 2023, 12:46Новини166

Переважна сума порушень стосується безпідставно завищеної вартості послуг з харчування

  • Посилання скопійованоlink copied

Фахівці Південного офісу Держаудитслужби провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області за період з 01.01.2019 по 30.09.2022.

Встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму майже 5,9 млн грн та інші порушення – 4,2 млн грн. Переважна сума порушень стосується безпідставно завищеної вартості послуг з харчування.

За результатами проведених у 2019 та 2020 роках процедур відкритих торгів між Відділом освіти та Приватним підприємством «Фрегат-2002» було укладено два договори про надання послуг шкільних їдальнь із забезпечення харчування учнів загальноосвітніх шкіл, підпорядкованих відділу освіти Чорноморської міської ради. Йдеться про школярів молодших класів, учнів 5–11 класів – дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей що знаходяться за опікою; учнів 1–11 класів у шкільних літніх оздоровчих таборах.

Протягом періоду дії договорів (2020–2021 роки) згідно з додатковими угодами відбулося здорожчання вартості сніданків. Тоді як нормою Закону визначено можливість внесення змін до істотних умов договору про закупівлю в частині збільшення ціни до 10% у разі закупівлі саме товару та, відповідно, не передбачено можливості збільшення ціни до 10% у разі закупівлі послуг. У результаті таких «додаткових угод» відбулося завищення вартості наданих послуг на загальну суму 1,4 млн грн.

У закладах дошкільної освіти є випадки необґрунтованого списання продуктів харчування без підтвердження їх видачі.

Досить «цікаві» факти виявили аудитори при вивченні питання оплати комунальних послуг. За результатами проведеної процедури відкритих торгів між Відділом освіти і ТОВ «ЕНЕРДЖИГАЗТРЕЙД» укладено договір про постачання електричної енергії. У документі наголошено, що істотні умови Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань Сторонами в повному обсязі. Однак на порушення закону було підписано 4 додаткові угоди, якими без підтвердження наявності факту коливання ціни електричної енергії на ринку (на умовах встановлених пп. 5.2.2 п. 5.2 Договору), сторонами безпідставно збільшено ціну за 1 кВт/год електричної енергії майже на 60%. Це призвело до завищення вартості спожитої електроенергії на загальну суму 949 тис. грн.

За результатами ревізії складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення. Матеріали ревізії передано до Одеської обласної прокуратури та поінформовано УСБУ в Одеській області і Чорноморську окружну прокуратуру.

Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром