Арсенал ЗСУ поповнився новими зразками озброєння

17 травня 2024, 16:26Новини608

Этот материал также доступен на русском

Термін “допущено до експлуатації” означає, що на час особливого періоду озброєння може використовуватись військовими під час бойових дій

  • Посилання скопійованоlink copied

У Збройних Силах України допустили до експлуатації 18 нових зразків озброєння та військової техніки (ОВТ).

Новина оприлюднена пресслужбою Міністерства оборони України.

За минулий тиждень Міністерство оборони допустило до експлуатації у війську 18 зразків озброєння та військової техніки. Окрім того, пройшли кодифікацію, тобто введені у військову експлуатацію ще 24 одиниці.

Термін “допущено до експлуатації” означає, що на час особливого періоду озброєння може використовуватись військовими під час бойових дій.

Після закінчення періоду державний замовник ухвалює рішення про зняття з експлуатації цієї військової техніки або взяття її на озброєння в установленому порядку.

Номенклатура озброєння

Від початку цього року Міноборони допустило до експлуатації у війську вже понад 80 зразків ОВТ вітчизняного виробництва. У цьому переліку найбільша група – це боєприпаси різних типів та калібрів.

Друга за кількістю найменувань група озброєння, допущеного до експлуатації у ЗСУ впродовж січня-березня поточного року, – БПпЛА.

Одразу за ними йдуть наземні роботизовані комплекси та засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Також у переліку зразків озброєння та техніки вітчизняного виробництва, які Міноборони кодифікувало (допустило до експлуатації) у першому кварталі 2024 року, була броньована та спеціальна техніка, 120-мм міномет, засоби зв’язку і транспортні засоби.

Загалом, від початку повномасштабного російського вторгнення до експлуатації в лавах Збройних Сил було допущено низку видів західного озброєння. Мова йде про такі відомі зразки, як кулемети MG3 та M240, гвинтівки Barrett, пістолети Beretta M9A1 та Colt M45A1.

Завдяки допуску до рук українських Сил оборони потрапила і низка українських зразків, як-от штурмова гвинтівка UAR-15, кулемет Laska-K2 у калібрі 12,7х108 мм, великокаліберні гвинтівки Snipex Monomakh і Snipex Alligator.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога