Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Армія України потребує ще фінансування не менш ніж 300 млрд грн – Гетманцев

23 травня 2024, 17:29Новини245

Этот материал также доступен на русском

За словами депутата, це можливо реалізувати за допомогою прямих і непрямих податків

  • Посилання скопійованоlink copied

Через збільшення фінансування військових потреб в уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомив голова фінансового Комітету ВР Данило Гетманцев.

У Mind з’явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Так, нам необхідно підвищити і видаткову, і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти в партнерів», – написав він.

За словами Гетманцева, за підрахунками Кабміну потреби наразі дуже великі. Зокрема, планується залучити не менше 300 млрд грн до кінця року.

Голова Комітету ВР також зазначив, що зміни будуть стосуватися бюджетоутворювальних прямих і непрямих податків, зокрема ПДВ, військового збору та акцизів.

«Так, контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватись. Маю дуже велике сподівання, що боротьбу з тінню / контрабандою, як це можна було побачити по останніх рішеннях по нелегальному тютюну та іншим сферам економічної діяльності, що традиційно перебувають у напівтіні, буде зміцнюватись. Реальних джерел фінансування великої війни лише два – це запозичення та податки», – наголосив він.

За даними ЗМІ, Мінфін розробляє законопроєкт, який передбачає збільшення військового збору та ПДВ. Заплановані зміни включають можливе підвищення ставок цих податків, а також введення військового збору для ФОПів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...