За кордоном

Археологи знайшли найдавніший будинок в Афінах: йому близько 3000 років

31 травня 2023, 11:11Новини911

Этот материал также доступен на русском

Аналіз знайдених порід показав, що його використовували між 950 та 825 pp. до н.е

  • Посилання скопійованоlink copied

Дослідники з Геттінгенського університету знайшли в Торікосі (давньому грецькому поселенні, розташованому за 60 км від Афін) руїни кам’яного будинку, збудованого в X столітті до нашої ери.

Це найстаріша відома споруда в Аттіці.

Давнє поселення розташоване недалеко від срібної копальні, яка активно використовувалася за часів ранніх Афін. Раніше в цьому регіоні було знайдено мікенські купольні гробниці та класичне поселення. У 2019 році під час проведення розкопок дослідники натрапили на кам’яний кут. Спочатку дослідники припустили, що він пов’язаний із гробницею. Однак подальші дослідження показали, що руїни стін належали не стародавньому похованню, а житловому будинку, побудованому і використовуваному в X-IX століттях до н.е. Археологи вивчали розмір будівлі та виявили від п’яти до шести кімнат. Безліч каменів було виявлено у найбільшій кімнаті, яка, як вважають дослідники, являла собою внутрішній брукований двір.

Аналіз знайдених порід показав, що його використовували між 950 та 825 pp. до н.е. А знайдене каміння для подрібнення зерна підтверджує гіпотезу, що будівля використовувалася для житла.

Дослідники відзначають, що найстаріша споруда, знайдена поблизу Афін, дозволяє більше дізнатися про влаштування та розвиток суспільства в Греції залізного віку. Зокрема, складне планування кімнат передбачає існування вже в цей час розвиненої цивілізації.

Дослідники продовжать розкопки у цьому регіоні. Вони сподіваються дізнатися, чи здійснювався вже на той час видобуток срібла і було розвинене тваринництво, характерне для пізнішого класичного періоду у розвитку Афін.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації