Огляд ЗМІ

Арестович: після другого терміну Зеленського піду в президенти

3 січня 2023, 15:01Новини273

Також Олексій Арестович дав характеристику потенційним кандидатам в президенти

  • Посилання скопійованоlink copied

Радник Офісу Президента України Олексій Арестович буде балотуватися на посаду президента після другого терміну Володимира Зеленського, а основним своїм конкурентом бачить Сергія Притулу.

Про це та про свої пропозиції в якості кандидата в Президенти Олексій Арестович розповів в інтервю Марічці Довбенко для YouTubeпрограми «У ЛІЖКУ». А також Олексій Арестович дав характеристику потенційним кандидатам в президенти.

Марічка Довбенко: Після другого терміну Зеленського, беремо такі умови, ви у будь-якому випадку уже підете [в президенти]?

Олексій Арестович: Да, тоді піду. Подивимося, що буде. Це цікаво.

Марічка Довбенко: Що ви запропонуєте українцям в якості кандидата в президенти?

Олексій Арестович: Економічне звільнення, розширення прав громадянина і не громадянина, зміну соціально-політичної моделі, зміну зовнішньополітичної моделі, ну як зміну, суттєву корекцію, доповнення я б сказав. Сильні спецслужби, сильні армії, ВПК – запорука виживання. Ставка на науку, на культуру.

Людина має бути звільнена, людина має набрати прав. Бізнес має бути звільнений. Має бути стан, коли людина і її приватна власність є недоторканною. Зрозумілі чіткі правила гри і всі вони виконуються попри все. Тобто держава має розвернутися обличчям до людини.

Держава має виконувати обмежену кількість функцій. Не намагатися пхати себе все, де вона є, і все регулювати, а обмежену кількість. Тобто це оборона, це зовнішня безпека, це регуляція – суд справедливий і так далі. І це величезні інфраструктурні проєкти, тому що вони нерентабельні і просто бізнес не може ними зайнятися. Має держава взяти на це повноваження і все. Багато влади на місця і багато повноважень, якомога більше.

Марічка Довбенко: Володіння зброєю чи дозволили б ви?

Олексій Арестович: Абсолютно, негайно.

Марічка Довбенко: Одностатеві шлюби?

Олексій Арестович: Треба думати, тому що я віруюча людина, тут не так все просто.

Марічка Довбенко: Легалізація канабісу?

Олексій Арестович: Да це одразу.

Марічка Довбенко: Ви б дозволили російську мову?

Олексій Арестович: Мій принцип такий – українській підтримка всебічна, решті – свобода. Тобто українська має бути підтримана, держава має вкладати величезні кошти в розвиток української культури. Але я не хочу будувати державу і навіть жити в державі, да і воювати за державу скажемо так, де людей переслідують за ознаками мови, навіть якщо це мова «окупанта». Яка ж вона мова окупанта, якщо її створили і кодифікували викладачі Могилянської академії наприкінці 18 століття

Ми така скомкана нація ще, понівечена, тобто ми відірвані від джерел наших справжніх і треба як квітка, щоб розцвіла Україна. Для мене Україна от завжди королева, я бачу її як дуже таку вишукану, надзвичайно красиву, в достоїнстві жінку таку. Я от знаєте, хочу взяти її за руку вивести в історію, на достойній ролі.

Марічка Довбенко: Наскільки ця жінка [Україна] готова піти зараз?

Олексій Арестович: Ми зараз подивимося, буде голосування і подивимося, чи готова, чи не готова. Якщо ні, ну що ж я насильно буду її вести. Якщо так, то тоді попрацюємо років десять.

Марічка Довбенко: Ну от я назвала потенційно список людей [Володимир Зеленський, Андрій Єрмак, Петро Порошенко, Кирило Тимошенко, Михайло Подоляк, Валерій Залужний, Дмитро Гордон, Сергій Притула], які можуть бути вашими конкурентами в кандидати в президенти?

Олексій Арестович: Конкурентами? [сміється]. Тут все дуже дуже просто. Кандидати ж мають спілкуватися між собою, правильно? Тобто якщо нам по путі щодо захисту інтересів України чи розбудови України, то вони мені не конкуренти. Якщо вони кажуть, ну вот ти знаєш, у нас інше бачення України. Я бачу, що це бачення скалічить Україну, на мій погляд, тоді конкуренти, навіть якими б не були особисті стосунки.

Але хто, з ким? Президент і Єрмак вони завжди можуть мене запросити і взагалі прояснити будь-які питання. Що стосується Валєри – у нас не буде питань ніколи. Що стосується Дмитра Гордона – він дуже розумна людина, ми домовимся. Кирило Тимошенко – ну я дуже сумніваюся, що ми спроможемося якось посваритися. Міша Подоляк – ніколи не піде в Президенти. Притула -відданості Сергія Україні мабуть сумніватися не доводиться, до того ж він людина молода і сучасна. Я думаю, що ним буде домовитися, чи не простіше ніж з ким би то не було.

Марічка Довбенко: А хто на вашу думку був би головним вашим конкурентом на виборах президентських?

Олексій Арестович: Ну Президента ми виключаємо, тому що поки він буде балотуватися, я не буду балотуватися. Я дуже сумніваюся, що Залужний піде в президенти, наприклад. Він не політик, він військова людина до мозгу костей. Ну не знаю, Сергій Притула, мабуть, скоріш за все. Якщо так буде, то я сподіваюся, що ми зможемо дати приклад нормальної політики, а не такої як вона була до того, коли ти маєш стерти конкурента по вуха у лайно, це дуже погано і дуже не прикрашає нас всіх як суспільство.

Повне інтерв’ю можна переглянути на YouTube-каналі «У ЛІЖКУ».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Дослідження

Статті • БОРГ-review
До заяви треба додати мінімум один документ, який підтверджує участь у бойових діях.

Дослідження

Статті • БОРГ-review
У разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити особам у перетині державного кордону