Аптеки на колесах: МОЗ пояснив, як працюватимуть мобільні аптечні пункти

15 серпня 2023, 12:12Новини100

Этот материал также доступен на русском

Понад 20 000 сіл та селищ досі не мають аптечних пунктів, тому уряд ухвалив постанову, якою дозволив власникам аптек створювати мобільні аптечні пункти.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні з’являться мобільні аптечні пункти, як працюватимуть у сільській місцевості та на прифронтових територіях, у них також продаватимуть лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”.

Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, наразі лише в 11% сіл України працюють аптечні пункти, там загалом працює 5 700 аптек, – пише БЦ.

Однак понад 20 000 сіл та селищ досі не мають аптечних пунктів, тому уряд ухвалив постанову, якою дозволив власникам аптек створювати мобільні аптечні пункти.

Такі мобільні аптеки зможуть функціонувати виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти. Також, на період воєнного стану, мобільні аптеки зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій.

Мобільні аптеки можуть відпускати лікарські засоби за рецептом та без нього, а асортимент визначатиме ліцензіат. Всі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом як паперовим, так і електронним. Такі мобільні аптеки також відпускатимуть лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою “Доступні ліки”.

Водночас у мобільних аптеках заборонено продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

У мобільній аптеці має бути водій та не менше одного фармацевтичного працівника, який безпосередньо відпускатиме лікарські засоби. Наявність завідувача не є обов’язковою, на відміну від стаціонарного аптечного пункту.

Автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис “мобільний аптечний пункт” та інформацію про приналежність до певного ліцензіата.

Транспортний засіб повинен містити достатню кількість площ для належного зберігання та реалізації лікарських засобів, медичних виробів, розміщення касового апарата, холодильного обладнання. Також обов’язковою вимогою є наявність холодильного обладнання та пристроїв реєстрації і здійснення контролю за температурою і відносною вологістю повітря.

Також авто має бути обладнане місцем для санітарної обробки рук.

Контроль за діяльністю мобільних аптек покладається на Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками, яка вестиме реєстр мобільних аптек та їх маршрути.

В МОЗ зазначили, що міністерство не визначатиме кількість та потребу у мобільних аптечних пунктах. Власники аптек робитимуть це самостійно.

“Міністерство лише надає механізм для здійснення такої торгівлі та закликає аптечні мережі долучитися до ініціативи спрощення доступу населення до лікарських засобів”, – додали у міністерстві.

Як повідомлялося, на початку серпня Кабмін ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону