Антимонопольний комітет наполягає на правильності багатомільйонного штрафу на структури Ярославського через угоду з ДМЗ

13 жовтня 2022, 17:30Новини166

Этот материал также доступен на русском

Senalior Investments Limited побічно придбала контроль над ПрАТ ДМЗ

  • Посилання скопійованоlink copied

Антимонопольний комітет наполягає на правильності штрафів на структури харківського бізнесмена Олександра Ярославського через купівлю Дніпровського меткомбінату.

Антимонопольний комітет України 13 жовтня порушив провадження з перегляду своїх ранніх рішень про купівлю кіпрської Senalior Investments компанії-власника ПрАТ Дніпровський металургійний завод, який входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського.

Про це йдеться у повідомленні Комітету.

За даними Антимонопольного комітету, ці рішення були ухвалені за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. У Комітеті уточнюють, що кіпрська Senalior Investments Limited сконцентрувала акції кіпрської Drampisco Limited, не отримавши відповідного дозволу антимонопольних органів. Ця концентрація забезпечила перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії. За концентрацію без дозволу на компанію було накладено штраф у розмірі 58 млн грн.

У довідці, що додається, констатується, що в результаті концентрації Senalior Investments Limited побічно придбала контроль над ПрАТ ДМЗ.

“Кінцевий бенефіціарний власник Senalior Investments Limited та суб’єктів господарювання, з якими воно пов’язане відносинами контролю, є фізична особа – громадянин України Олександр Ярославський” – зазначили в Комітеті.

Також в АМКУ додали, що угорська компанія Üttema Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság отримала понад 50% у статутному капіталі ПП Київдорбуд без дозволу Комітету. За це компанію оштрафували на 64 млн 595,750 тис грн.

«Це дві різні справи, які мали різних учасників концентрації та розглядалися у різні роки, але вони мають спільне продовження», — наголосили у відомстві.

Зазначається, що судові провадження у цих справах тривали кілька років. Причиною скасування штрафів у судовому порядку стала позиція Верховного Суду. Зокрема, суд вважає, що Комітет неправильно застосував норми матеріального права, коли приймав рішення щодо накладення на позивача штрафу.

У комітеті додали, що в обох випадках структура концентрацій мала такий вигляд, що покупцем акцій була компанія, яка не здійснювала господарську діяльність і не мала доходу.

«Водночас дохід інших суб’єктів господарювання, які входили до складу групи суб’єктів господарювання, пов’язаних через кінцевого бенефіціарного власника з компаніями, що становлять Senalior Investments Limited (група Ярославського) та Üttema Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság (група РДС Коновалова Є. Г. та Шумахера Ю. Б.) був незрівнянно вищим», — заявили в АМКУ.

На думку Комітету, такі дії здійснювалися саме такими компаніями з метою мінімізації штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У Комітеті наголосили, що за подібні порушення накладається штраф у розмірі до 5% доходу підприємства за рік, що передує скоєнню порушення. «Важливо, що порушення, подібні до зазначених вище, не є рідкістю в практиці АМКУ», — зазначили у відомстві.

«Для усунення підстав, наслідком яких було визнання рішення №286-р та рішення №183-р недійсними, Комітет приступив до перегляду цих рішень. Цей крок є єдиним можливим шляхом поновлення дії принципу юридичної відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, встановленої Законом», — резюмує АМКУ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень