Огляд ЗМІ

Аналітика НВ: Київ дозволив продавати алкоголь у ресторанах до 22:00. Чи допоможе це закладам

18 травня 2022, 14:55Новини166

Для повернення на довоєнні показники має пройти 3−5 місяців після завершення війни

  • Посилання скопійованоlink copied

Кількість гостей у київських ресторанах зростає. Але вийти на довоєнні показники вдасться нескоро. У тренді будуть заклади в підвальних приміщеннях – пише НВ.

Київська адміністрація стала лояльнішою до рестораторів. Їм дозволили продавати алкоголь з 11:00 до 22:00.

«Місто зацікавлене у надходженні коштів до бюджету столиці, а це можливо лише за максимальної відкритості ведення бізнесу», — зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Комендантська година тепер настає пізніше — о 23:00. Послаблення призведуть до зростання відвідуваності київських закладів. Але не всіх. Українці економлять, тому ходять тільки по кав’ярнях і до найулюбленіших місць.

Що відбувається з ресторанами

“У центрі Києва — на вул. Пушкінській, на Подолі чи Майдані Незалежності у закладах майже немає людей. Мало їх і на вулицях міста”, – каже генеральний директор компанії Ресторанний консалтинг Ольга Насонова. Це докорінно відрізняється від довоєнної ситуації, коли робота у центральній частині міста майже гарантовано забезпечувала рестораторів публікою. «Багато людей поїхало і передусім — це платоспроможна аудиторія. Скажімо, у Чернівцях ресторани зараз заповнені», — розповідає Насонова. За її підрахунками, якщо до війни у Києві проживало близько 500 000 платоспроможних містян, які могли собі дозволити похід у ресторан, то зараз — близько 200 000. І більшість із них не покидають спальні райони міста, де заклади громадського харчування більш затребувані, ніж у центральній частині.

У місто щодня повертаються люди, і це хороша новина для рестораторів. “Цього тижня гостей на 30% більше, якщо порівняти з минулим”, – ділиться співвласник мережі ресторанів Pesto Café Дмитро Погребицький. Але поки що працює лише половина закладів його мережі, а половина продажів зараз припадає на доставку.

“Продажі в ресторанах зараз на 40−50% нижчі проти довоєнного періоду”, – аналізує власник ресторанів мережі Pastateca та ресторану Givi Rubinstein Максим Храмов. Але, як і Погребицький, він щотижня фіксує зростання кількості гостей. Дозвіл на продаж алкоголю у вечірній час допоможе насамперед барам. Зростає і кількість ресторанів, що відкриваються: якщо ще 10 днів тому в Києві працювало 40−50% від загальної кількості закладів, то зараз — 60%.

Водночас висока заповнюваність лише в кожному п’ятому закладі, каже Насонова. Це кав’ярні та булочні, а також відомі у Києві ресторани, як-от Musafir, Мама Манана, Milk Bar, заклади Дмитра Борисова та інші. Але навіть у них гості не готові багато витрачати. Храмов каже, що середній чек у ресторанах не збільшується, хоча ціни за останні місяці виросли на 20−30%.

У Львові все спокійно

У регіонах на ресторанному ринку ситуація дуже відрізняється. Співвласник ресторанного холдингу !FEST Андрій Худо розповідає, що у Львові працюють практично всі їхні заклади, крім Мазох-кафе, у якого ставка робилася на бар, а у Львові заборонено торгувати міцними алкогольними напоями. Не працюють поки що його харківські заклади, слабо працює Одеса, а у Києві є позитивна динаміка.

“Поведінка гостей змінилася на прикладі споживання алкогольних напоїв, – додає Худо. – Через заборону продажу міцних напоїв заклади продають пиво та вино. Відповідно, позицій товарів у чеку менше, і це впливає на зменшення загальних продажів». В Ужгороді ресторани не відчувають впливу кризи — заклади заповнені, особливо поблизу набережної.

Що чекає на ресторанний ринок далі? Погребицький вважає, що для повернення на довоєнні показники має пройти 3−5 місяців після завершення війни. Насонова ж каже, що ресторани почнуть відкривати у підвальних приміщеннях, де гості почуваються у більшій безпеці. Столики біля великих вікон із видом на вулицю, які ще півроку тому були у тренді, тепер відлякують гостей.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?