Колізії та конфлікти

АМКУ відкрив справи проти ПриватБанку та Ощадбанку

16 квітня 2021, 15:49Новини133

Этот материал также доступен на русском

Ощадбанк і ПриватБанк можуть надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні в повному обсязі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Антимонопольний комітет 15 квітня розпочав справи проти державних ПриватБанку та Ощадбанку за зловживання монопольним становищем на ринку послуг еквайрингу, зазначає FinClub.

Так, у ході дослідження ринку еквайрингових послуг, зокрема в частині встановлення розміру однієї зі складових цих послуг – ставки інтерчейндж, АМКУ виявив невідповідність дій певних учасників ринку законодавству про захист економічної конкуренції шляхом встановлення завищеної комісії за послуги еквайрингу.

Як зазначається, здійснювати безготівкові розрахунки за товари споживачам дозволяє послуга еквайрингу. При оплаті покупцем вартості товару з використанням електронних платіжних засобів, торговець надає йому таку можливість шляхом здійснення оплати через POS-термінали, підключені до платіжної системи. З цією метою торговці співпрацюють з банками, які є учасниками платіжної системи та набули статусу еквайра. Цим банкам підприємці і сплачують комісію за послуги еквайрингу.

У свою чергу банки-еквайри оплачують банкам-емітентам, які випускають платіжні картки, міжбанківську комісію – інтерчейндж, – розмір якої встановлюється міжнародними платіжними системами.

АМКУ нагадав, що для всіх банків розмір інтерчейндж однаковий, але відрізняється за типом картки, видом діяльності торговця тощо. Всю суму такої комісії отримує банк-емітент. Якщо банк-емітент і банк-еквайр – один і той самий банк, при розрахунках не проходить міжбанківська операція, а тому не виникає підстав включати до тарифу з еквайрингу комісійну винагороду інтерчейндж.

Водночас Ощадбанк і ПриватБанк можуть надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні в повному обсязі. Відтак найбільші торговці зазвичай обирають послуги одного чи одразу двох цих банків.

АМКУ вважає, що таке становище ПриватБанку та Ощадбанку має структурні ознаки монопольного (домінуючого) на ринку послуг еквайрингу. Як зазначається, остаточне визначення становища відповідачів у справах – одноосібної чи колективної монополії – АМКУ визначить у ході відповідного розслідування.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.