Американська збройова компанія Northrop Grumman вироблятиме боєприпаси в Україні

20 червня 2024, 15:45Новини118

Этот материал также доступен на русском

Це перша подібна відома угода між американською оборонною компанією та українським урядом

  • Посилання скопійованоlink copied

Американський виробник зброї Northrop Grumman планує виготовляти боєприпаси в Україні за українські гроші, повідомив 18 червня журнал Breaking Defense із посиланням на представника компанії.

Київ запрошує до співпраці західних виробників зброї, прагнучи локалізувати внутрішнє виробництво та зменшити залежність від іноземних постачань.

Угода Northrop є першою відомою угодою такого роду між американською оборонною компанією та урядом України з виробництва озброєнь в Україні.

«Як ви знаєте, ми працюємо в Україні над виробництвом боєприпасів середнього калібру. Це наш перший проєкт, який оплачується українськими доларами», – заявив Девід Бартелл, директор міжнародного бізнесу компанії, під час виставки озброєнь Eurosatory в Парижі.

«Ми прагнемо поширити виробництво на танкові боєприпаси калібру 155 мм (артилерійські снаряди) та інші, як тільки знайдемо для цього інноваційні можливості», – зазначив він, не вдаючись у деталі.

Як пише Kyiv Independent, компанія працює в оборонному та аерокосмічному секторах і виробляє літаки-невидимки B-2 Spirit та B-21 Raider, що використовуються військовими США, а також дрони-розвідники RQ-4 Global Hawk та багато іншого.

США нещодавно підписали двосторонню угоду про безпеку з Україною, відповідно до якої вони зобов’язалися зміцнювати оборонно-промислову базу України, «у тому числі через спільні оборонні дослідження та розробки».

Минулого тижня державна компанія «Укроборонпром» підписала меморандум з американською компанією Amentum Services щодо планів створення спільного підприємства з відновлення та обслуговування бронетехніки американського виробництва.

У грудні 2023 року Київ та Вашингтон підписали заяву про наміри щодо спільного виробництва зброї.

А поки відкриття американських оборонних заводів в Україні перебуває лише на підготовчій стадії, німецький виробник зброї Rheinmetall вже відкрив у країні цех із ремонту та, зрештою, виробництва бронетехніки.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога