Огляд ЗМІ

Алкоголь додає чоловікам “сміливості” при знайомстві з жінками – дослідження

4 вересня 2023, 15:25Новини362

Этот материал также доступен на русском

Вчені досліджували вплив вживання алкоголю на сприйняття чоловіками привабливості, і, можливо, спростували один відомий феномен — «пивні окуляри»

  • Посилання скопійованоlink copied

Вчені з Піттсбурзького університету в США провели дослідження, щоб розвіяти стереотип про те, що п’яні люди бачать інших більш привабливими, ніж вони є насправді.

А в результаті дослідження було підтверджено інший міф.

Вчені досліджували вплив вживання алкоголю на сприйняття чоловіками привабливості, і, можливо, спростували один відомий феномен — «пивні окуляри», пов’язаний із вживанням алкоголю, і допомогло підтвердити інше.

Термін «пивні окуляри» (beer goggles) відноситься до явища, при якому вживання алкоголю змінює сприйняття і робить людей, яких раніше вважали непривабливими, більш привабливими. Цей термін було запроваджено студентами США у 1980-х роках, але зв’язок між алкоголем і фізичним потягом досі не було досліджено.

У більш ранніх дослідженнях учасники оцінювали привабливість інших людей на основі фотографій у тверезому чи нетверезому стані. Однак у нових дослідженнях вчені додали реалістичніший елемент: можливість зустрічі з тими, кого раніше оцінювали суб’єкти.

Таким чином, вчені перевірили вплив алкогольного сп’яніння на фізичний потяг, проводячи зустрічі між учасниками, які раніше оцінювали один одного за фотографіями. Результати цього дослідження допомогли краще зрозуміти, як алкоголь впливає на сприйняття привабливості та соціальної поведінки.

Експеримент показав, що алкоголь не змінює сприйняття привабливості. Проте спиртне підвищує впевненість людини, роблячи її сміливішою. Особа ризикує спілкуватися з людьми, яких вважає привабливими.

Дослідження опубліковано у журналі Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби