Проекти та інновації

Альфа-Банк дозволив торгівлю акціями усім клієнтам

13 січня 2022, 12:26Новини186

Этот материал также доступен на русском

Альфа-Банк виступає податковим агентом клієнта: 18% податку на доходи фізосіб та 1,5% війського збору утримуються від інвестиційного прибутку при продажі акцій.

  • Посилання скопійованоlink copied

Альфа-Банк завершив пілотний проєкт з торгівлі акціями в застосунку Sense SuperApp, який тривав з 28 грудня 2021 року до 10 січня 2022 року. Відтепер усі клієнти банку мають доступ до розділу «Інвестиції» у цифровому банку, – повідомляє Фінансовий клуб.

За час пілоту понад 11 тис. «тестувальників» наторгували акціями міжнародних компаній на 18 млн грн.

«Найбільшою популярністю серед клієнтів користувалися акції Apple, Coca-Cola, Intel, Microsoft. Понад 80% клієнтів купували по 1-2 акції, середній чек за угодами 9700 грн», – зазначили у банку.

У додатку встановлено мінімальний поріг для інвестування – від 1 акції (у середньому вартість однієї акції становить 4000 грн; еквівалент $150).

Клієнт здійснює купівлю та продаж акцій за доларовими цінами, що відповідають котируванням міжнародних бірж (торгова сесія доступна у робочі дні з 16:30 до 23:00), але розрахунки проводяться у гривні за комерційним курсом банку.

Альфа-Банк виступає податковим агентом клієнта: 18% податку на доходи фізосіб та 1,5% війського збору утримуються від інвестиційного прибутку при продажі акцій.

В додатку є доступ до акцій 30 компаній, які вже допущені до обігу в Україні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

До 1 березня Альфа-Банк не стягує комісію за проведення операцій з купівлі-продажу акцій, потім – 0,4% від суми угоди.

Альфа-Банк ініціював допуск на український ринок акцій провідних міжнародних компаній, серед яких, зокрема: Amazon, Caterpillar, Bank of Ameriса, Chevron, Citigroup, Coca-Cola, Nike, Merck&Co, Paypal, PepsiCo, P&G, Starbucks та Pfizer Inc. Відповідні рішення Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила 28 жовтня та 4 листопада 2021 року.

Наразі в застосунку є такі акції: Apple, Microsoft, Visa, Alphabet, Amazon, Coca-Cola, Nvidia, PayPal, Pfizer, Walmart, PepsiCo, Johnson& Johnson, Qualcomm, Nike, McDonald’s, Facebook, Procter&Gamble, Walt Disney, Bank of America, Exxon Mobil, Intel, Chevron, Merck&Co., Starbucks, UPS, Goldman Sachs, Deere&Company, Catepillar, AMD, CSX.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Важливо докладати зусиль для допомоги не тільки кінцевому споживачеві, але й бізнесу, щоб зберегти економічний кістяк країни

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Заявку на участь у держпрограмі з релокації виробництва слід залишити на сайті Мінекономіки

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
За підрахунками експертів втрати 2022 року тільки в банківській сфері перевищать 7 трлн рублів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
На теренах Європейського Союзу українці мають право тимчасового захисту

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Аби відкрити рахунок у цій банківській установі, потрібно мати паспорт. У випадку наявності інших документів, що засвідчують особу, банк розглядає заяву індивідуально.

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Інвестори не готові розлучатися з грошима під час невизначеності