Активи збанкрутілих банків стануть більш привабливими для інвесторів, – законопроєкт

25 березня 2025, 13:33Новини314

Этот материал также доступен на русском

Встановлення чітких позовних термінів мінімізує затягування продажу активів неплатоспроможних банків та знецінення таких активів

  • Посилання скопійованоlink copied

Інвестори, готові вкладати кошти в активи банків, що ліквідуються, почуватимуться більш захищеними завдяки обмеженню терміну оскарження результатів торгів після їх проведення.

Такі зміни закладені в законопроєкт №13007 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України та інститутів спільного інвестування”, ініційований Головою комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим та групою народних депутатів.

“Встановлення чітких позовних термінів мінімізує затягування продажу активів неплатоспроможних банків та знецінення таких активів. Виграють від цього насамперед вкладники, чиї вимоги задовольняються за рахунок продажу таких активів, та інвестори, які купують активи на відкритих аукціонах”, – пояснює партнер, керівник напряму супроводження реструктуризації та галузевої практики фінансових послуг KPMG в Україні Юрій Федорів.

Як відомо, одним із найпопулярніших прийомів недобросовісних позичальників та акціонерів неплатоспроможних банків історично є блокування аукціонів Фонду гарантування вкладів шляхом оскарження торгів через суди. Це завдає значної шкоди інвесторам, які не мають жодних гарантій того, що їхня інвестиція не буде оскаржена через роки.

Більш того, якщо кошти від продажу активу уже були передані кредиторам банку, не існує механізму їх повернення інвестору. Така ситуація робить активи неплатоспроможних банків досить ризикованою інвестицією і законопроєкт №13007 покликаний її виправити.

Окрім того, законодавча ініціатива містить норми, якими передбачено, що залишкові кошти та активи неплатоспроможного банку, по які не звернулись його акціонери, спрямовуватимуться у систему гарантування вкладів на поповнення ресурсів для захисту вкладників і кредиторів.

Зокрема, в Нацбанку зазначили, що законопроєктом пропонується закріпити чітко визначену процедуру розподілу залишкового майна (активів), що дозволить зменшити кількість спірних та неоднозначних моментів при розпорядженні майном, що може залишитись після задоволення вимог кредиторів банку, що ліквідується.

Джерело: https://biz.censor.net/n3543069

Зверніть увагу
Вчора, 13:33 • Новини • Зверніть увагу
Зверніть увагу
16 квітня 2025, 17:07 • Новини • Зверніть увагу
Огляд ЗМІ
16 квітня 2025, 16:36 • Новини • Огляд ЗМІ
Проблемні борги
15 квітня 2025, 16:06 • Новини • Проблемні борги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.